Megéri 10 milliót felvenni? Ilyen feltételekkel?
Felesleges lenne, ha felújítandó ingatlanból amit 70-80-ért ki tudsz adni kettő veszel kpra a rendelkezésre álló összegből, felújításra, meg 0-3,8%-os kamatú fejlesztési hitelt tudsz felvenni, amiből a két ingatlanra fele ekkora hitel ( 5 millió alatt ) sem kellene és az áfát is vissza tudod igényelni.
Vagy magánszemélyként 6%-os szabad felhasználásút, aminek a törlesztője ki tud jönni 25 ezerre a 150 ezer bevétellel szemben.
" a 27ezer eurómból vennék egy másik lakást is"
Bocs, hogy ezt mondom, de akkor most "segítek leszállni a földre" :-) Nézzük reálisan a dolgokat:
27 ezer euró az 8.370.000 ft. Nem mondom, hogy nem kapsz ennyiért lakást, de valamire valót, amit aztán jó pénzért ki is tudsz adni, max megyeszékhelyen.
"Lakást bútorokat megtudnám oldani olcsón,felújítást is."
Mégis miből? Miután megvetted a lakást, 4 % vagyonszerzési illetéket kell fizetni, átírás, ügyvéd, stb, fuvarozás (bútorok szállítása) - nem kevés pénz.
A felújítás szintén nem 2 ft. De ezen lépjünk túl: ugye azt tudod, hogy a lakáskiadásnem csak abból áll, hogy kiadom, aztán dől a pénz? Mit csinálsz Németországból, ha csőtörés van, ügyintézés, biztosító, stb.
nem írtad, hol élnek a szüleid? Németországban Veled vagy itt,Magyarországon? Nem írtad, mennyi a jövedelmük? 140 ezer ft havi törlesztő meglehetősen magas és épp tegnap mondták a tévében, hogy "időzített bomba ketyeg", mert a jegybank előbb-utóbb kamatot fog emelni.
Szóval az én véleményem: semmiképpen ne vegyél fel egy hitelt úgy, hogy még azt sem tudod, mivel jár 1 lakás kiadása. (bár nekem még a 8 millió is kevésnek tűnik 1 lakásra, de az talán még megoldható)
És főleg ne a szüleid terhére, havi 140 ezret.
Na, lehet, hogy épp a végkifejletet nem derül ki a mondandómból, 2-es vagyok:
Szóval a tanácsom: a meglévő pénzedből vegyél egy lakást, ha fel kell újítani, újíttasd fel és ha úgy látod, hogy minden szuperül megy, akkor esetleg szóba jöhet, hogy egy másik lakásra vegyél fel hitelt - bár én nem tenném...
Bármikor jöhet egy olyan fordulat, hogy ott kell hagynod Németországot vagy a szüleid lebetegszenek, stb.
Végezetül a lakáspiac sem biztos, hogy mindig ennyire prörgni fog (a válság alatt rengeteg üres lakás állt Bp-en is, bérlő nélkül) -és sajnos arra kevesen gondolnak, hogy ha épp nincs bérlő, akkor is van lakásfenntartási költség, amit a hitel mellett pluszban kell fizetni.
Na ide figyelj kedves kérdező:
nem kevés időt szántam a válaszomra, igyekeztem alaposan leírni, hogy látom a dolgot, mivel tanácsot kértél.
Erre csak azt látod a válaszomból, hogy
" nem a szüleim terhére sosem vágnám át őket."
Hol írtam én olyant? Azt írtam, hogy a szüleid terhére ne vegyél fel hitelt. Nem azt, hogy ne vágd át őket.
De akkor elmagyarázom, mire gondoltam, bár már félig leírtam.
Bármikor előfordulhat, hogy valami miatt haza kell jönnöd Németországból és itthon egyáltalán nem biztos, hogy kapsz akkora fizetést, amiből a 140 ezer ft-os havi törlesztőt majd vígan kicsengeted. (mivel azt sem írtad, milyen végzettséged van, s leginkább semmit nemtudunk rólad. Pl. ha IT-s végzettséged van, akkor simán bevállalható)
A csőtörést meg azért írtam, mert Te Németországban élsz, a lakást meg gondolom, itt akarod venni Magyarországon - szóval valószínű akkor ezzel is a szüleidnek kellene foglalkozni vagy egy embert meg kellene bíznod ilyen dolgokra, ami megint pénz.
Úgy gondolom, igyekeztem rávilágítani néhány dologra, de ha Te ebből csak azt látod, hogy "beléd kötöttem", akkor sajnálom. Akkor tovább nem pazarlom az időmet feleslegesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!