Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáskasszán kívül milyen...

Lakáskasszán kívül milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el főállásban dolgozni, a szüleimmel úgy egyeztünk meg, hogy nem kell itthon beleadnom a rezsibe, de cserébe nyitok egy lakáskasszát. Utánaolvastam és úgy láttam, hogy a 4 éves futamidejű éri meg legjobban ( amit hosszabbíthatok ha szeretném), és 40 ezret fizetnék. 150 a nettó fizum, úgy gondolom hogy a 40ezres lakáskassza mellé tudnék még egy hasonló megtakarítást vállalni, de csak sajnos egy személyre csak egy lakáskassza nyitható. Tudtok valamilyen más hasonló lehetőséget, amivel lehetőségem lenne arra, hogy kamatoztassam a pénzem? a lakáskassza (40 ezer) mellett kb ugyanennyit szánnék rá. tehát 40 a lakáskasszába, 40 a másik helyre.
2018. márc. 4. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

" de csak sajnos egy személyre csak egy lakáskassza nyitható."


nem igaz. egy személynek lehet több is, ha más a kedvezményezett.

2018. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:
na várjál. Az állami támogatás maximumát havi 20.000 Ft-al már eléred. Nem érdemes ennél magasabb összegre kötni. Közeli hozzátartozó nevére köthető másik (úgy, hogy a felhasználás majd a te ingatlanodra menjen), ha neki nem fut éppen LTP-je, és nem tervez a futamidő alatt nyitni. Szóval már a 40 e Ft-ot is célszerű két számlára fizetni.
2018. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elso valaszolo: Pont forditva tudod. Egy szemelynek egy lehet, mivel egy adoszamhoz egy allami tamogatas jar. Viszont tobb, kulonbozo szemelynek lehet ugy, hogy mindegyiknek Te vagy a kedvezmenyezettje.
2018. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xswerdy ***** válasza:
nem. A kedvezményezett adószámát nézik, nem a szerződőjét. Ugyanakkor ha a kedvezményezett a közeli hozzátartozód, akkor ő nyilatkozhat úgy, hogy a te ingatlanodra kívánja fordítani a végén a pénzt.
2018. márc. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#1 és #4 írja jól. Nekem van több, mindegyiknek én vagyok a szerződője. A kedvezményezett viszont csak egynél vagyok.
2018. márc. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!