Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A behajtocegekkel es koveteles...

A behajtocegekkel es koveteleskezelokkel lehet alkudni?

Figyelt kérdés
Elnezest az ekezetek hianya miatt de nem magyar a billentyuzetem. Kulfoldon elek es eleg sok a tartozasom otthon,raadasul tobb behajtocegnel is van folyamatban levo ugyem.Szeretnem rendezni a hiteleket de nem erzem jogosnak,hogy egy alig 3 millios kolcsonbol 14-et csinaltak 5 ev alatt.Es ez csak egy hitel.Gyujtom a penzt de a magas kamatok miatt soha nem fog annyi osszejonni,hogy lezarjam a dolgot. Kerdeseim a kovetkezok: mennyi az a minimum osszeg amit ha befizetnek akkor esetleg a tobbit elengednek? Hogyan kezdjek hozza egyaltalan ehhez az egeszhez? E=mail,telefon vagy szemelyesen? Megkoszonnem ha szemelyes tapasztalatokat irnatok de barmilyen hasznos tipp is johet.
2018. febr. 27. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Semmit ne ismerj el se telefonon sem másként . A nagyok nem hiába tartják ezt a mondást : Amennyiben van egy 15 milliós tartozásod az kellemetlen , de ha 150 milkós az remek alku pozíció ... A banki kamattal kijött összeg némi kezelési költség ami belefér , ezt kalkuláld ki . Aztán a többi kis hitelt intézd . Kérdés deviza alapú és gyorshitel Cofidis stb e a kölcsön és mit írtál alá mit ismertél el eddig ....
2018. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg nem vettem fel senkivel se a kapcsolatot. Devizahitel, hitelkartya na meg szemelyi kolcsonok vannak a rovasomon amik mar mind a vegrehajtonal vannak. Olyan osszegek,hogy mar nem is tudom melyik mennyi volt alapba vagy melyik osszeg melyik bankhoz tartozik.
2018. febr. 27. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Alkudni nem tudsz. Sajnos elképzelhető, hogy az 3 milliós hiteledből 5 év alatt 14 millió lett a sok késedelmi pótlékból, az évi elmaradt díjaktól, és a behajtócégek munkadíjától. Annyit tudsz tenni (én legalábbis ezt csináltam anno) hogy csakis tértívevényes levélben tájékoztatod őket, hogy ennyi a bevételed, ennyi a kiadásod, és max ennyit tudsz havonta fizetni. Én nem vártam meg a választ, hanem már utaltam is nekik az összeget. Persze, 1 hónappal később jött a válasz, hogy nem fogadják el, mert ők dupla/tripla összeget akarnak. Majd újra írtam (és minden hónapban fizettem az általam ajánlott összeget ami azért reális összeg volt), hogy az nem fog menni. Én továbbra is fizetem az általam megadott összeget, mást nem tudok tenni. Kénytelenek voltak elfogadni, mert mivel fizetési szándékom megvolt, így nem tudtak végrehajtást kezdeményezni. Én végül lassan de visszafizettem a majdnem 6 milliós tartozást.( és nekem sem volt még 1 milliós hitelem sem.,csak minden ráment mert nem fizettem évekig.

Egy biztos. Alkudni nem fogsz tudni. Kérheted, sőt kérd is el írásban a teljes kimutatást, hogy miért is lett 13 milliós tartozásod, és szép lassan fizesd vissza. Ha nem fizeted, még több lesz a tartozásod, és behajtják. Még úgyis, hogy külföldön dolgozol. (én is külföldön élek, engem is megtaláltak)

2018. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem mar mind a vegrehajtonal van de nem tud elvenni tolem semmit.Nem tudta megmondani,hogy melyik osszeg mi volt mert mar nem bankoknak tartozom hanem behajtocegeknek.Ok ugye megvettek olcson a hitelem es most a tobbszoroset akarjak. Megkerdezhetem hogyan talaltak meg?
2018. febr. 27. 19:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy találtak meg. Gondolom bankon keresztül, mert egyik nap az angliai címemre jött egy hivatalos levél amiben tájékoztattak a helyzetről. Nekem is behajtócégnél volt az ügyem.
2018. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat mind hasznos volt.
2018. febr. 27. 22:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet “alkudni”, azaz megegyezni csak nem a vegrehajtoval hanem a hitelintezettel.

Szerintem beszelj egy ugyveddel, lehet hogy tudnatok talalni olyan osszeget amit felajanlva, egyosszegben kifizetve vagy mas modon lezarjak a kovetelest.

De sokmindentol fugghet, megeri ugyveddel beszelni rola.

persze a vegrehajto koltsegeit jutalekat akkor is ki kell fizetni, de Ha a bankkal megegyezel jobban jarhatsz.

2018. ápr. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok: koveteleskezelonel nem tudom hogy van
2018. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!