Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident tartozás mennyi idő...

Provident tartozás mennyi idő után évül el?

Figyelt kérdés

Felvettem, munkanélküli lettem, majd beteg. 80.000Ft volt, erre most követelnek 600.000Ftot. Jelenleg semmi jövedelmem, bő tíz éve már. A követelés havi 20.000Ft, három éven keresztül, egyszerűen nem tudom előteremteni.

A papír szerint az engedményezés időpontja 2019, ez mit jelent?



ma 10:35
1 2
 1/14 anonim válasza:
25%
Mi volt 10 éve? 10 éve vagy munkanélküli, vagy 10 éve vettél fel 80 ezer forintot?
ma 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tíz éve nincs jövedelmem.

A kölcsön időpontjára nem emlékszem, közvetlenül előtte lehetett.

ma 11:00
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
sosem évül el
ma 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Sosem fog elevulni
ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

2019-ben adták át a követeléskezelő cégnek.

Soha nem fog elévülni.

ma 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Magyarországon a tartozások soha nem évülnek el, bizonyos körülmények között előfordulhat olyan helyzet, hogy bírósági úton nem végrehajthatóvá válik egy tartozás. Ám maga a tartozás soha nem évül el.


Az meg, hogy 10 éve nincs jövedelmed, az elég nagy probléma. Így akarod leélni a hátralevő életedet?


Ha fizikai munkát nem bírsz, ma a home office korszakában gyakorlatilag csak az nem dolgozik aki nem akar.

ma 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6, ez érdekel, h bírósági úton meddig hajtható be.

Tíz éve nem voltam kinn a lakásunkból, és már járni se nagyon tudok.

ma 11:36
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem évül el szerencsére. Ha elévülne, sokan nem fizetnék be a tartozásukat. Befizetni nem muszáj, le is lehet ülni amúgy.
ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
41%
atyaúristen
ma 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem fog elévülni és lehet, hogy érdemes mégis elgondolkodnod, hogyan tudnál fizetni nekik, mert ha végrehajtóhoz kerül, akkor ráterhelhetik a lakásodra is és extrém esetben elúszhat az otthonod is.

Ha 10 éve nincs semmi jövedelmed, akkor gondolom van családod, aki eltart, mert máskülönben hogy lehetne? Próbálj segítséget kérni tőlük, egyezkedj a behajtóval, valamit lépj. A legrosszabb az, ha semmit nem csinálsz.

ma 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!