Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Férjem bankszámlájára mehet...

Férjem bankszámlájára mehet az én fizetésem és a csed, gyed, gyes, családi stb?

Figyelt kérdés

Akartunk nyitni egy közös számlát az OTP-nél. Azt mondták, hogy ilyet már nem lehet, egyikünk nevére kell a számlát nyitni, a másik pedig meghatalmazással intézhet ügyeket.

Ráadásul azt is mondták, hogy 2 számlát is kellene nyitnunk, mert pl a fizetésemet nem utaltathatom a férjem számlájára, csak a sajátomra. Arra nem tudott válaszolni, hogy a csed, gyed, gyes esetében mi van.

Nem szeretnénk 2 számlát nyitni, dupla költségekkel, nagyon nem érné meg.

Komolyan nem utaltathatunk egy számlára mindent?? Mert több emberrel beszéltem, és sokan így csinálják, nincs mindenkinek külön...


2018. febr. 23. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Úgy emlékszem mehet, mert te mint jogosult adod meg azt a bankszámlaszámot, amire kéred...Mondjuk nem értem eddig hogyan éltetek, ha eddig nem volt egyikőtöknek sem számlája. Mindkettőtöknek kp?
2018. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem kp, férjemnek meg szüleivel közös számla
2018. febr. 23. 14:40
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
A fizetésed oda utalja munkáltatód, ahova mondod neki. Egyéb ellátásoknál nem tudom, mi van, nyugdíjat pl már nem hiszem, hogy lehetne így, szóval lehet, hogy a Gyes és hasonlók miatt a közös számlának a te neveden kellene lennie.
2018. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy írva vagyon: közös lónak túros a háta.

Ez itt duplán érvényes. Mindenkinek saját számlája kell legyen. Ez a tiszta megoldás.

2018. febr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

A fizetés esetén a törvény nem tiltja szó szerint, de mégis jogilag problémás.

A munkáltató milyen okból utal munkabér címszó alatt valakinek pénzt aki nem is a munkavállalója? Márpedig a férjed nem az és a te munkahelyed az ő számlájára teljesít kiutalást?

Érthető okokból a munkáltatók nem szeretik a NAV miatt. Igen, meg lehet indokolni és tisztázni, ha baj van, de jobb inkább elkerülni a problémákat.


Az állami juttatások már nehezebb kérdés.

Nem tudom megmondani, hogy a törvény szó szerint kötelezi-e, hogy csak a jogosult számlájára lehessen kiutalni, de áttételesen mégis úgy jogos.


Persze ha nem veszik észre, mert csak a számlaszámot kell leadni és nem ellenőrzik később sem, akkor neked ezzel nincs gondod, de tisztább ha sajátra.


A másik pedig és ez nem vészmadárkodás, mert nem ez az általános, de ha később vita van, vagy megromlik a kapcsolat, azt is tudni kell, hogy a számlán lévő egyenleg a számlatulajdonosé.

Bankszámlán nem fizetés, gyes, családi pótlék, stb... van, hanem egyenleg.

És maximum egy hosszú pereskedés végén kaphatnád vissza, de akkor sem biztos, hogy mindet, hiszen házasságban közös kiadásokra is fordíthatta a férjed.

Én nem állítom, hogy ilyennek a gyanújára is van ok, de ez a helyzet, csak leírom.


Én a barátnőmmel vagy később ha feleségem lesz, akkor sem mennék bele abba, hogy csak az ő számlája és arra érkezzen az én munkabérem.

Nem bizalmatlanság miatt! Egyszerűen eszembe nem jutna ilyen és én sem várom el tőle.



Azt nem akarom elhinni, hogy nem lehet az OTP-nél közös számlát nyitni. Szerintem valami nagyon félre lett értve.

Semmi nem tiltja, az OTP akkor miért venné ki a kínálatából? Ezzel csak ügyfeleket veszítene.


De ha mégsem engedi, akkor másik bankot is meg kell próbálni.



Amúgy pedig az OTP-n kívül is keresgélni kellene, simán lehetnek sokkal olcsóbb számlacsomagok.

www.bankmonitor.hu vagy www.bankracio.hu

Itt a saját bankhasználati szokásaid szerint meg tudod keresni, hogy neked melyik számla a legolcsóbb.


Arra figyelj, hogy ez első pár ajánlat promóció. Illetve utána a részleteket a bank honlapján a hirdetményben nézd meg, ne a rövid leírásban.

A hirdetmény a hivatalos.


Simán lehet, hogy a jövedelmed nagysága vagy egyéb tényező miatt havonta potom pénzből megúszhatod a bankköltségeket.


Ha kistelepülésen élsz, ahol csak OTP van, takarék akkor is biztos van, azt is megnézhetnéd esetleg.

Én nem kedvelem őket, de ha az helyben van és olcsóbb akkor el kellene gondolkozni azon is.

2018. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
Mehet, de nem éri meg, a pénzfelvételi díjon többet buktok a kártyadíjnál :)
2018. febr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Kb 5 éve váltak el a szüleim, közös bankszámlájuk volt az otp-nél. Külön be kellett menniük, hogy anyám neve lekerüljön a számláról. Szóval egy számla volt, mindkettejük nevével, és mindkettejüknek volt saját kártyája. És otp. Nem hiszem, hogy ez megszűnt volna, hiszen ahogy te is írod, sokan csinálják így. És ha mindkettőtök neve rajta van, akkor mindkettőtök pénze mehet rá.
2018. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ahogy írva vagyon: közös lónak túros a háta.

Ez itt duplán érvényes. Mindenkinek saját számlája kell legyen. Ez a tiszta megoldás."


A házasság vagyonközösség is egyben, akkor miért is gond a közös számla?

2018. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ez az utolsó, hiába lenne külön az akkor is közös.
2018. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Simán kérheted a gyerekek után Neked járó juttatásokat is a férjed számlájára és kérhetnéd a munkabért is. Az sajnos igaz, hogy már nem lehet közös néven nyitni számlát, de az nem, hogy csak saját számlára jöhet a jövedelmed vagy az egyéb ellátások.

A fióki dolgozó csak jó pontot akart magának a munkahelyén a dupla számlanyitással.

2018. febr. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!