Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetek kezes terhesen/tgyás/g...

Lehetek kezes terhesen/tgyás/gyed/gyes alatt?

Figyelt kérdés
Szeretnénk saját lakást venni a párommal. Van bejelentett munkahelyünk több éve, féletett pénzünk és van önerőnk is. De szeretnénk már gyereket is. Nyilván így az ő nevére vennénk fel és én lennék a kezes. De ha közben terhes lennék, vagy csúszna a hitelfelvétel a tgyásig, vagy gyedig vagy a gyesig ez kizáró ok lenne a kezességhez?
2014. jan. 31. 19:30
 1/10 Gábor t ***** válasza:
49%
Szia adós társ lennél , és ha most mindketten dolgoztok, szerintem nincs ok az aggodalomra.
2014. jan. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gábor t ***** válasza:
90%

A szerződés napja számít.

Ők sem látnak a jövőbe.

2014. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
TGYAS, GYED, GYES kizaro ok a kezessegre, mivel ezekbol a jarandosagokbol nem lehet letiltani.
2014. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Gábor t ***** válasza:
67%
Nekem anyukám az adóstársam, már nyugdijas , Élne még száz évig :) .... -nem kérdezték meg tőle , hogy meddig fog még élni.
2014. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Természetesen lehetsz adóstárs, de ha már TGYÁS-t, GYED-et, vagy GYES-t kapsz, de ekkor a bevételed kiegészítő jövedelemnek számít, ami azt jelenti, hogy önállóan nem vagy hitelképes, csak egy főjövedelemmel rendelkező adóssal együtt. Az, hogy mennyi hitelt kaphattok, függ az összbevételetektől, a meglévő hiteleitektől, az önerő mértékétől és a fedezetül felajánlott ingatlan értékétől.
2014. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyes alatt 100%-ig biztos,hogy nem adnak hitelt mivel az csak segély, mondjuk miért húzodna el 3 évig a hitelfelvétel.
2014. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly vettunk fel 4,8m-t (otp) allamitamogatasi 5eves fix torlesztos kolcsont.

En az igenyleskor meg gyed-en voltam, a ferjem volt a fo kereso a csaladban.

O lett az ados, en pedig az adostars.

Minden papirt ugyanugy bekellett adnom nekem is. Sot, az oep-es papirt ugye csak egy szemely nevere kell kerni es azt az enyemre kertem. Nem kotottek bele, hogy miert nem az adosera kertuk.

2014. febr. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Ja es nekunk kozoltek, hogy a kezes mar "nem letezik". Apukam is szeretett volna kezesnek eljonni, de a bank kozolte, hogy a mai vilagban a kezes mar semmit sem er.
2014. febr. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2014. febr. 1. 06:45
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

02.26-os


A bankok az Otthonteremtési kamattámogatott kölcsönre vonatkozó törvényi előírásokat eltérő módon értelmezik. Sajnos az OTP-nél valóban nem lehet ennél a hiteltípusnál senki olyan személyt bevonni a hitelügyletbe, aki nem szerez tulajdonrészt az ingatlanban, ezért nem lehetett apukádat "sem kezes, sem adóstárs", de ez más bankoknál nem így működik, épp ezért fontos alaposan körülnézni bankválasztáskor, különösen akkor, ha szükség lehet a szülő jövedelmére is a hiteligényléskor. Pl én már több olyan támogatott hitelkérelmet is vévigvittem, ahol csak a kis jövedelmű gyerek szerzett tulajdonrészt a lakásban, ő lett a támogatott személy egyedül, a szülei csak a jövedelmük miatt lettek bevonva a hitelügyletbe, mint adóstársak, de ezt az OTP-ben nem tudtam volna elintézni.

2014. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!