Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » GYED-ből is tilthat a bank 30...

GYED-ből is tilthat a bank 30 %-ot? GYES -ből tudom hogy nem.

Figyelt kérdés
Jelenleg betegállományban vagyok a harmadik gyermekemet várom,még dolgoztam,addig vontak,és a táppénzemből is vonnak,de nem tudom hogy GYED-ből vonhatnak-e.Köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 11. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A bank nem tilthat semennyit, letiltani a kifizetőnél lehet, tehát eleve már a csökkentett összeg jut a bankba.

A számládra inkasszót tehetnek, ami azt jelenti, hogy a rá érkező összes pénzt vihetik, egy minimális mentes rész kivételével, és el kell, hogy keserítselek, sajnos az inkasszó alól sem a gyes, sem a családi pótlék nem kivétel, ha számlára megy, a törvény egy pontja alapján vihető...


a táppénzből sem lehet bármit tiltani, gyerektartás és jogalap nélkül felvett ellátást lehet, gyedből szintén.

2014. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
A gyes nem tiltható! De a gyed igen! 33%-tól akár 50%-ig viheti, attól függ, hogy hány helyre tartozol, ha egynél többnek akkor az 50%-ot leemelik! De a mindenkori öregségi nyugdíj összegét meg kell hagyni! 28.500Ft-ot!
2014. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
hahó, a letiltás és inkasszó nem azonos fogalmak! GYedből sem lehet tiltani, csak amit korábban írtam, gyesből azt sem, de inkasszó alá vonható a gyes is.
2014. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A bank tilt, vagy valaki másnap tartozol?


Bérre letiltás, levonás kizárólag hatóságilag lehetséges.

Ez alatt értem azt, hogy vagy bírósági végzés kell hozzá, vagy egy bírósági végrehajtói határozat.

Egyéb eset, ha a törvény előírja. Törvény pedig azt írhatja elő, hogy jogtalanul felvett ellátás magából az ellátásból letiltható, de az is csak bizonyos mértékig.


Tehát bank, vagy bárki más (akár szolgáltató) úgy nem tilthat le se bérből, se bankszámláról, hogy a hasára üt. Csak ha bírósági végrehajtást kér rá...


Szóval milyen letiltásról van szó?

2014. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Őszödi Ferenc ***** válasza:

Kapsz egy inkasszót a bankszámládra, a végrehajtó - ha jó fej - hagy rajta combos 28 kilót, viszont legtöbbször mindent levesz, ami ott van.

Jól sejted, mehetsz utána a sóhivatalba reklamálni.

2014. máj. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bírósági végrehajtói határozat van,és banki tartozás miatt,már másfél éve vonják a fizetésemből
2014. máj. 19. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyen felállással nem tilthat GYES-ből, GYED-ből banki tartozás miatt.


Viszont, ha nem lesz béred, csak a gyermek után járó ellátások, és azt bankszámlára kéred, akkor azt bizony teljes összegében leinkasszózhatja a végrehajtó, mivel nem nézik azt, hogy a bankszámládra milyen jogcímeken érkezik pénz...


Tehát postai utalással kérni!

2014. máj. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,én is pont így gondoltam,hogy a bankszámlámat megszüntetem,mert a munkahelyemen már lehet készpénzben is kérni a táppénzt,amíg meg nem születik a gyermekem,és a magyar államkincstártól a gyed-et meg a családit postai úton fogom igényelni.
2014. máj. 20. 09:32
 9/10 anonim ***** válasza:
És ha más nevén van a számla és arra megy ?Akkor az ok nem ,tehát ahoz nem nyúlhatnak
2016. ápr. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én jelenleg gyeden vagyok és tiltják a 33 százalékot elejétől fogva :(
2016. szept. 9. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!