Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egyszer megadom egy oldalon...

Ha egyszer megadom egy oldalon a bankkártya adataimat, akkor ők bármikor tudnak vonni le pénzt a számláról?

Figyelt kérdés
Hülye módon belementem egy FREE tartalomnál a bankártya adatok megadásába (azért kellett, hogy ha prémium tartalmat akarok vásárolni akkor meglegyenek az adataim) de fura módod a kért tartalmat nem kaptam meg,(legalábbis nem találom sehol) de valami UNICEF-es 1 dolláros levonás viszont rákerült a számlámra. Figyelmetlen voltam és a CONTINUE-ra nyomogatva ezt nem vettem észre. Szerintetek így le tudják venni máskor is a pénzem? Kicsit aggódóm. Nem szoktam ennyire hülye lenni, de most valahogy beleszaladtam.

2018. febr. 10. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

ne aggód túl


Ilyen alapon bármelyik oldalon, bármelyik embertől a millió közül, levonhatnák viccből a pénzét

2018. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Speci válasza:
69%
Ha UNICEF, akkor szerintem ez adományozás volt.
2018. febr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Igen le tudnak vonni, ha a bankban nem állítod át a napi költési limitet arra az időszakra, amikor nem akarod, hogy valaki hozzáférhessen a számládhoz a kártyán át.

Hitelkártya esetén jobb eséllyel tudsz reklamálni a kártyát kibocsátó bankodnál, hogy jogtalan csaló levonás történhetett, míg tapasztalatom szerint betéti kártyánál sokkal nehezebb helyzetben vagy reklamációnál ilyen helyzetben (lehet, hogy ez lényegesen változott az elmúlt 10 évben).

2018. febr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
El kell olvasni az apró betűs részeket, vagy a szerződést. Abban kötelességük tájékoztatni a vásárlót, ha ilyen előfordulhat. Ha semmilyen módon nem történt meg a tájékoztatás, de mégis levonják, akkor lehet pereskedni, de ha pl. egy külföldi oldalról van szó, akkor ne reménykedj, hogy visszakapod a pénzed. Én nem adnám meg gyanús oldalakon az adataimat.
2018. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
A kereskedők jó esetben nem látják a kártya adataid. Bankok és pénzügyi tranzakciókra szakosodott cégek pakolják alá a platformot a webshopoknak, weboldalaknak.
2018. febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

így van, komolyabb oldalak átirányítanak egy titkosított oldalra.


persze ettől függetlenül ha te közvetlenül egy gyanús oldalon adod meg a kártyád minden szükséges adatát, akkor bármire használhatják.

2018. febr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Természetesen le tudnak venni bármikor pénzt, tudnak vele bárhol vásárolni a nevedben. Ez egy ilyen elavult rendszer, ha egyszer kiadtad nem lehet visszavonni csak ha új kártyát csináltatsz. Olyan mintha egy jelszavad lehetne csak az összes weboldalon.
2018. febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Külföldön nem szokás átirányítani, közvetlenül az oldal kezeli az adatokat. Ha esetleg nem is élnek vele vissza bármikor ellophatja egy hacker az oldal adatbázisából.
2018. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Halott valaki a funacumen.com oldalról, ők emelték le a pénzemet.
2018. febr. 12. 21:29
 10/15 A kérdező kommentje:
Hallott valaki a funacumen.com oldalról, ők nyúlták le az 1 dollárom :(. Nem is az összeg zavar, hanem hogy félek ezt bármikor megtehetik újra és újra ????!!!
2018. febr. 12. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!