Bankkártya? Hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Most van először bankkártyám.

Rendeltem itthonra pár dolgot. Azt írták lehet fizetni átvételkor kártyával. De még sose használtam. A pin kódot tegnap vettem át a bankban ( remélem aktiválva is lett). Annyi hogy bedugom abba a gépbe és beírom a pin kódot? félek hogy nem fog működni és elvesztem a rendelést...


2018. febr. 3. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Mi lenne ha a bankot kérdeznéd meg?
2018. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezért menjek be a városba a tőlem 1 órára lévő bankba?

Gondoltam másnak van ebben tapasztalata és tudna segíteni, nem pedig beszólni

2018. febr. 3. 09:47
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Szólni fog a futár, hogy mikor üsd be a PIN kódot, akkor beütöd, majd pedig leokézod. Ha valami nem jó, akkor szólni fog a futár, de ennyi az egész. PIN kód beüt, zöld gomb (oké) nyomása és már fizettél is kártyával.
2018. febr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Jó lenne előtte biztosra tudni, hogy valóban aktiválták. Bár ha bankban vetted át, akkor sanszos.

Ha félsz, akkor vegyél fel némi kp-t, hogy akkor is tudj fizetni, ha nem működik a kártyád.

2018. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Miután megkaptam a pin kódot, ott a bankban be kellett dugni a gépbe, beirni a pin-t és leokézni. Lehet hogy ez volt az aktiválás?
2018. febr. 3. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen, akkor aktiválva van.
2018. febr. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. febr. 3. 10:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a kártyákat az első PIN kódos tranzakció aktiválja. Ez azt jelenti, hogy pl. interneten vásárolni, vagy a PayPass-t használni nem lehet aktiválatlan kártyával, de normál módon fizetni már lehet vele.
2018. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézz rá a netbankodra. Általában ott lehet aktiválni, de van olyan bank, ahol az első PIN-kódos tranzakció aktiválja. Ez esetben sincs gond, mert a futár terminálja fog PIN-kódot kérni (ha 5000 feletti az összeg).

De a netbankban mindenképpen nézz rá a kártya státuszára!

2018. febr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha PayPassos a kártyád, be se kell dugni, elég hozzáérinteni a terminál tetején a kijelzőhöz. Ha érzékelte, akkor csipog egyet, innen tudod, hogy elveheted a kártyát. Ilyenkor ki szokta írni, hogy "Kártya elfogadva. Kérem várjon." vagy vmi hasonló szöveget. Utána, ha 5000 forint alatt volt a vásárlás, akkor már is nem kér PIN-kódot, csak megvárod, amíg nyomtat egy blokkot. Ha 5000 forint felett vásároltál, akkor kiírja, hogy "PIN kód:" és te beütöd a 4 jegyű kódot, a végén pedig megnyomod a zöld színű gombot. Ha elrontottad, akkor azt hiszem, a piros színűt kell megnyomni, az töröl és akkor beírhatod újra. De ha elsőre nem jót írtál be és mégis a zöldet nyomtad, azt hiszem másodjára is lehet próbálkozni. Talán a harmadik vagy negyedik próbálkozás után tiltja a kártyát, szóval addig azért ne menj el. :-) Inkább lassabban írd be a kódot, nehogy eltéveszd. :-)

Én amúgy a boltban is úgy szoktam meg a futárnál is, hogy amikor mondja, mennyit kell fizetni, akkor neki nyújtom át a kártyát. Aztán van, aki elveszi és maga érinti oda hozzá vagy dugja be vagy húzza le... Van aki meg mondja, hogy "érintheti", akkor meg én csinálom meg. :-)

2018. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!