Otp 24/7 átutalás?

Figyelt kérdés
Hétvégén szeretném megkapni a pénzt és ha megadom a kártyaszámomat az illetőnek, az tud valamit ezzel kezdeni? Biztonságos ez az utalás az otp-nél?

2018. jan. 5. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

jaja, de add meg neki a CVS kódodat is, akkor tud majd hétvégén is tranzakciót végezni. Igaz, a te kártyád(számlád) terhére :)


Egyszerűbb lenne ha a számlaszámodat adnád meg neki, arra valóban utalni tudna, viszont csak banki időn belül, ami hétköznap van 8-16 óra között.


Viszont be tudja fizetni a bankszámládra. Ha hétvégén megy be a bankba és fizeti be, akkor is jóváírják azonnal.

2018. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
*CVS == CVC
2018. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Igen, a 16 jegyű kártyaszámra ha ő is otp-s, akkor tud rá hétvégén is utalni.


Hétvégén nyitva tartó bankokban pedig tud személyesen befizetni, de azt lehet hogy csak a számlaszámra tud.

2018. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vicces! A cvc kódot nem fogom megadni, nem vagyok hülye:3
2018. jan. 5. 15:36
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha az illetőnek is és Neked is van OTP-s bankkártyád, akkor átmegy az utalás a hétvégén is, de! nem a kártyaszámodat kell megadni, hanem a számlaszámodat és arra tud utalni az illető, s ilyenkor, ha mindkét félnek van OTp-s kártyája, akkor az (mármint az utalás) banki időn kívül is teljesül.
2018. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha az illetőnek is és Neked is van OTP-s bankkártyád, akkor átmegy az utalás a hétvégén is.

Elég megadnod neki az OTP-s bankkártyaszámodat, ő pedig a saját OTP-s kártyaszámát ismeri.


már csak másfél év, és 2019. július 1-től lesz minden magyar bankban kötelezően azonnali (néhány másodperc alatti) belföldi forint átutalás, bankok között is, éjjel, nappal, hétvégén, ünnepnapok alatt, a jelenlegi tervek szerint 10millió forint összeghatárig.

2018. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Okosok, hiába húztátok le az 5-ös választ: attól, hogy nem tudjátok, még ez működik: elég csak a számlaszámot megadni - ha mindkét fél OTP-s,bankkártyás - és átjön az utalás - lehet utána érdeklődni.

Nem egyszer ment át így az utalás hétvégén is.

2018. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7


Még a saját, egy számlakörben lévő OTP-s számláim között sem tudok 0-24 utalni. Sajnos ez nem egy reális opció, lehet, hogy szélesebb időintervallumban működik, mint a GIRO utalások, de koránt sem mindig. A valódi 0-24-es utalás az csak bankkártyák között működik, amihez bankkártyaszám megadása szükséges.

2018. jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Nem tudom, nem azt mondom, hogy minden hétvégén utalok, de eddig amit én utaltam, az is átment, amit nekem utaltak, az is átment több alkalommal. Akkor lehet, csak szerencsém volt :-)

Csak és kizárólag számlaszám megadása után, magánszemélyek között.

2018. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!