Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tegnap kaptunk fizut. Le is...

Tegnap kaptunk fizut. Le is vettem, nem hagytam rajta semmit. Ma még is rajta van az egész és utalni is tudok belőle. Mi van, ha leveszem ezt is? Visszakérheti a bank?

Figyelt kérdés
Nem az én hibám,hogy engedi a rendszer.
2010. jún. 3. 20:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Le ne vedd már... Egyrészt a bank észre fogja venni, és simán visszakövetelhetik. Ha nem fizeted vissza, feljelentenek, bíróság, ect ect. Azt hiszem, ezt hívják jogalap nélküli gazdagodásnak...

Sőt, még ha teszem azt nem is most, de később észreveszik, akár büntetőügy is lehet belőle, hiszen igen érdekes lenne arra hivatkoz

2010. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlen elküldtem.

Szóval, igen érdekes lenne arra hivatkoznod, hogy te nem is tudtad, hogy az nem a tied...

Szóval ez nem úgy megy, hogy történik egy hiba, és akkor gyorsan vegyünk le minél több pénzt.

2010. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Már mért ne? Nem köteles mindenki fejből vágni, hogy mikor mennyi pénz, honnan jön a számlájára. Tudod van, akinek nem csak egy helyről jön, és nem is állandó összeg, hanem mikor mennyi. Legfeljebb az lesz, hogy visszakérik, ha rájönnek, de simán mondhatja, hogy ő csak levett annyit, amennyit írt a bizonylat, hogy levehető.

Bibi csak onnantól lehet, hogyha nem fizeti vissza, ha esetleg visszakérik, sőt akkorra már meg se lehet találni :P De az ilyeneket nem párszázezer forinttal szokták csinálni...

2010. jún. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Persze vedd le, de vissza kell fizetned.

A bank nem hülye egy rendszerhiba miatt. a pénz hiányozni fog nekik és már követelhetik is.

2010. jún. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

na? levetted? nyugi, nem lesz abból semmi baj, ha leveszed. tényleg nem vagy köteles tudni mennyi az elérhető összeg a bankszámládon.

csak ne költsd el egyelőre! ha esetleg mégis visszakérné a bank. mármint, ha egyáltalán ilyen esetben vissza tudja kérni.....:))))

2010. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Még hajnalban is simán utaltam róla,reggel is rajta volt a pénz a netbank szerint,de sajnos mire délelőtt odaértem az automatához,már jóváírták...:(((
2010. jún. 4. 13:47
 17/24 anonim ***** válasza:
de akkor abból a nem zárolt tételből sikerült még utalni? tudtál valamennyit használni abból az összegből?
2010. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Éjjel még simán leengedte volna venni... :((( Hiszen utalni is engedett. Ma még jött rá pénz,abból vonta le azt,amit tegnap elutalgattam...
2010. jún. 4. 18:36
 19/24 anonim ***** válasza:

na, akkor ebből tanultunk, ha vét is a bank, bevasalja később.

kár..:)

2010. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az a pénz, amit mára vártál, már oda volt könyvelve.csak éppen még nem volt "nevesítve"
2010. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!