Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez most egy becsapás akart lenni?

Ez most egy becsapás akart lenni?

Figyelt kérdés

Elébb hívtak az "OTP"-től elvileg. (Magántelefonszám)

Felhívta a figyelmemet, hogy rögzítik, bla-bla-bla, ezért hitelesnek is gondoltam.

Majd jött a szöveg, hogy ténylegesen azonosítania kell, de nem fog kódokat kérni.

Először születési dátum+hely.

Ezt megadtam.

Utána jött a kérdés, hogy rendelkezek-e az OTP-nél folyótakarék számlával?


Itt már nagyon gyanússág vált(Ha onnan keres, akkor miért kérdezi meg? Ergo ez eléggé egyértelműnek kéne lennie.. biztonsági szempontból sem releváns kérdés, hiszen ha valaki hazudni akar, úgyis azt mondja, hogy igen.)

Ezt jeleztem a telefonáló felé, aki elkezdte lökni a halandzsa szöveget, majd mivel voltak rajtam kívül a szobában ezen elkezdtünk diskurálni azonnal, amire szinte belázadt, hogy ez így nem fog működni, hogy mások mondják a válaszaimat és ő már 3x megkérdezte a kérdést.

Elmondtam mégegyszer, hogy mi a problémám és ha fontos, akkor úgyis küldenek róla levelet vagy emailt vagy felajánlottam, hogy bemegyek személyesen.

Erre picit ingerültebb lett és azonnal elköszönt.


Nem hiszem, hogy sokra menne a születési dátumommal(fb-ról leolvashatja..)

De ez mégis micsoda? Vagy később kellett volna a személyigazolvány számom? S minden hasonló dokumentum, hogy tudjanak kreálni egy hamisított személyigazolványt? Amivel már hatásosan tudnának dolgozni?

(Nemrég már elektronikus aláírást is adnom kellett a bankba, szóval egyre jobban védve is vagyok)


Anno hívtak már az OTP-től, de ott csak annyi volt, hogy a hölgy mondta, hogy látja a gépben, hogy aznap voltam ott és csak kérdőívet szeretne.



2017. dec. 28. 15:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

pont magadat cáfolod meg azzal, hogy "nincs olyan, hogy folyó takarék számla"...akkor hova nem kell vessző te szerencsétlen?


trollkodj csak :D

2017. dec. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor azt hiszem, hogy nem mostanában lesz biztosításom vagy hasonló szolgáltatásom ha így keresik az ügyfeleket.


Minden normális válaszolónak megy a zöld! :)

2017. dec. 29. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!