Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez most egy becsapás akart lenni?

Ez most egy becsapás akart lenni?

Figyelt kérdés

Elébb hívtak az "OTP"-től elvileg. (Magántelefonszám)

Felhívta a figyelmemet, hogy rögzítik, bla-bla-bla, ezért hitelesnek is gondoltam.

Majd jött a szöveg, hogy ténylegesen azonosítania kell, de nem fog kódokat kérni.

Először születési dátum+hely.

Ezt megadtam.

Utána jött a kérdés, hogy rendelkezek-e az OTP-nél folyótakarék számlával?


Itt már nagyon gyanússág vált(Ha onnan keres, akkor miért kérdezi meg? Ergo ez eléggé egyértelműnek kéne lennie.. biztonsági szempontból sem releváns kérdés, hiszen ha valaki hazudni akar, úgyis azt mondja, hogy igen.)

Ezt jeleztem a telefonáló felé, aki elkezdte lökni a halandzsa szöveget, majd mivel voltak rajtam kívül a szobában ezen elkezdtünk diskurálni azonnal, amire szinte belázadt, hogy ez így nem fog működni, hogy mások mondják a válaszaimat és ő már 3x megkérdezte a kérdést.

Elmondtam mégegyszer, hogy mi a problémám és ha fontos, akkor úgyis küldenek róla levelet vagy emailt vagy felajánlottam, hogy bemegyek személyesen.

Erre picit ingerültebb lett és azonnal elköszönt.


Nem hiszem, hogy sokra menne a születési dátumommal(fb-ról leolvashatja..)

De ez mégis micsoda? Vagy később kellett volna a személyigazolvány számom? S minden hasonló dokumentum, hogy tudjanak kreálni egy hamisított személyigazolványt? Amivel már hatásosan tudnának dolgozni?

(Nemrég már elektronikus aláírást is adnom kellett a bankba, szóval egyre jobban védve is vagyok)


Anno hívtak már az OTP-től, de ott csak annyi volt, hogy a hölgy mondta, hogy látja a gépben, hogy aznap voltam ott és csak kérdőívet szeretne.



2017. dec. 28. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

folyótakarék számlával


szegény, ha tudta volna, hogy egy kétbites veszi fel a telefont, inkább kihúzza a számodat a listáról.

2017. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Kamu hívás volt.
2017. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Gondolom jól telt a karácsony. :D


Elnézést, hogy kimaradt a vessző. Már megyek is ásni a bunkert, mert ebből háború lesz, akkora bűnt követtem el a világ ellen.


Kész vicc vagy. :D

2017. dec. 28. 16:08
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
hát annyiban igaza van az elsőnek, hogy ezt most miért itt kérdezed meg? Felhívtad volna az OTP ügyfélszolgálatát és megkérdezed őket, hogy ők voltak-e vagy valami csaló...ők biztosan fogják tudni, mi meg tippelhetünk.
2017. dec. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
mi van, milyen vessző maradt ki??? nincs folyótakarék, de folyó, takarék se :D
2017. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4-es... :)

1.) Az ilyen csalóknak általában bevált egy sémára felépülő szövegük van.

Amennyiben csalás, biztosan más is találkozott vele.

Ergo itt is kaphatok megerősítést.


2.) Gondolom nem csak engem hívott már fel az "OTP" az egész országból.

Lehet, hogy más sokkal készségesebb volt és megcáfolhatja az általam gondoltakat, mivel tényleg így működik az általuk történő hívás.


3. Annyira komolyan nem érdekel a dolog, hogy egy ft-ot is áldozzak rá. Így sokkal egyszerűbb, gyorsabb, kifizetődőbb kiírni egy direkt erre a célra létrejött oldalra a kérdésemet.


ui.: Az első semmi ilyesmire nem célzott. Azzal van a problémája, hogy egybe írtam a "folyótakarék"-ot, így azt hitte, hogy nem tudom, hogy az két különböző dolog és nem egy.

2017. dec. 28. 17:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy kamu hívás volt.

És az sem igaz, hogy ha visszahívja őket, akkor "biztosan tudják", hogy ők voltak-e.


Telefonos ügyfélszolgálaton dolgoztam évekig. Igaz, nem bank, hanem egy szolgáltató.

Több száz telefonos ügyintéző, ezen belül az ország több pontján több osztály.

A banknál is biztosan így van.

HA neked van ott lakossági folyószámlád, akkor a rendszerükben szerepelsz, és egy listát megkaphat egy teéljesen másik osztály, akik pl. biztosítást akarnak neked eladni.

Ha felhívod az ügyfélszolgálatot, az ottani ügyintéző pl. az "Egyenleglekérdezés" menüpontban nem fogja tudni, hogy a központban most épp milyen akciót találtak ki, és mivel hívogatják az ügyfélkört.

Ezer szolgáltatást akarhattak neked eladni, hitelkártyát, biztosítást, új számlacsomagot.

Pl. ha néha belenéztek a borítékba, amikor megjön a villanyszámla, az E.ON már biztosítást is köt, meg intéz vízszerelőt, mindenéle szakmunkát, ez is egy szolgáltatásuk.


Az azonosításra pedig térjünk ki, mert ezt meg ügyfélként tapasztaltam.

Én Erstés vagyok, és már nem egyszer hívtak ugyanígy.

Azt mondja, a számlavezető bankomtól keres. Visszakérdezek, hogy melyiktől. Hát, ő azt nem mondhatja meg. Mondom jó, akkor további szép napot, 3 banknál volt folyószámlám néhány éve, ha azt sem tudom, kivel beszélek, akkor biztos nem fogom megadni az adataimat.


De sajnos teljesen alap, és nagyon sok ügyfélnek ez nem tetszik, hogy ők hívnak, és ők akarnak először adatokat. Mi meg nem szívesen adjuk ki, mert gyanakszunk. Na az Erste pont ilyen, mondjuk 1-2 éve nem hívtak így, de besszus, ha ő hív fel, akkor ne kezdje már azzal, hogy mondjam meg, mikor születtem. Ha akar valamit, mondja el. Majd azonosítom magam akkor, ha én akarok valamit!

Ha érdekel az ajánlata, és akarok velük szerződést kötni, akkor rendben, de amíg azt sem tudom, mit akar, addig nem vagyhajlandó.

Szóval igen, ez egy bevett gyakorlat sajnos, és ténylegesen a bankok csinálják.

Persze ettől csaló hívás is lehetett, de azért tudjátok, hogy a saját bankotok is bármikor hívhat így.

Az ügyintéző meg valószínű már etzer ilyen hívott, és ha érzi, hogy úgysem jut veled dűlőre, akkor inkább elköszön és leteszi.

Nekik ki van adva, hogy óránként hány ügyfelet kell felhívniuk, és ha nincs meg a statisztika, akkor előbb-utóbb kirúgják őket. Tapasztalat. Nincs arra idejük, hogy 10 percen át bizonygassák egyetlen embernek, hogy márpedik ők tényleg a banktól hívnak.

2017. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
húb... folyó takarék számla sincs...hány éves vagy, 12?
2017. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem tudom mit okoskodsz, amikor te nem tudod összerakni, hogy a kérdező mire gondol vessző alatt. folyó, takarék számla...tudod folyószámla és takarékszámla...így érti. leesett? de nyilván a kérdező a kétbites meg hülye...
2017. dec. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Oda se vessző kell...
2017. dec. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!