Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Emelkedhet ennyit egy diákhitel?

Emelkedhet ennyit egy diákhitel?

Figyelt kérdés
2014-ben vettem fel diákhitelt. Mikor befejeztem a fősulit 7400 forint/hó volt a törlesztőm. Tavaly,már durr 14 ezerre felemelték,mondván növekedett a minimálbér. De most kaptam levelet hogy 19 ropi lesz jövőre,indoklás nincs,csak kész tények elé vagyok állítva. Ez normális,törvényes,hogy ennyit emelkedik?Azt tudtam,hogy nem fix,de azért ez elég gáz. Valahol nem tudom megnézni mennyi a jelenlegi tartozásom?
2017. dec. 18. 21:06
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
77%
11.57-es, a törlesztőrészleted megemelkedett, de szerencsére nem azért, mert nőtt a hiteled kamata. Az emelés lényege az, hogy magasabb jövedelemből minél többet fizess vissza havonta a tőketartozásból, tehát így nagyobb ütemben fogy a tartozásod. Sokan ott tévednek, amikor az első két évben nagyon alacsonyra megállapított kötelező havi részlettel azt hiszik, jól járnak, pedig a nagyobb hiteleknél nem ritka, hogy nőni fog a tartozásuk, mert a havi részlet a kamatokat sem fedezi, a ki nem fizetett kamatokat viszont évente tőkésítenek, vagyis hozzácsapják a teljes tartozáshoz.
2017. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!