Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Emelkedhet ennyit egy diákhitel?

Emelkedhet ennyit egy diákhitel?

Figyelt kérdés
2014-ben vettem fel diákhitelt. Mikor befejeztem a fősulit 7400 forint/hó volt a törlesztőm. Tavaly,már durr 14 ezerre felemelték,mondván növekedett a minimálbér. De most kaptam levelet hogy 19 ropi lesz jövőre,indoklás nincs,csak kész tények elé vagyok állítva. Ez normális,törvényes,hogy ennyit emelkedik?Azt tudtam,hogy nem fix,de azért ez elég gáz. Valahol nem tudom megnézni mennyi a jelenlegi tartozásom?
2017. dec. 18. 21:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
14%
Mészáros és Andy bácsinak kell a lé!
2017. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Törvényes. Az adóbevallásod alapján fogják megállapítani a törlesztést (mindig a két évvel korábbi alapján). Csak az első két évben a minbér alapján... de ezt aláírtad, mikor szerződtél.
2017. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Én mindig mondtam, hogy a diákhitel a legszopatósabb hitel ami létezik. Vért fogsz izzadni te is mire megszabadulsz tőle, ha egyáltalán sikerül. De persze mindjárt jönnek a nagyeszűek, akik majd elmagyarázzák, hogy te vagy a béna (csókoltatom őket és üzenem, hogy bekaphatják :D )


Egyébként csinálhatod azt amit én: beballagsz a Diákhitel központba és kéred, hogy méltányosságból mérsékeljék a törlesztődet. Akkor kb. 7000 forint lesz havonta.

Igaz, így csak folyamatosan nőni fog a tartozás (ezért mondom, hogy vért izzadsz mire megszabadulsz tőle), de legalább azt tudod fizetni és nem mondják fel.

2017. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Ez az 1 vagy a 2 amit felvettél?

2 év után nekem is emelkedett a törlesztő, igaz én 2007-ben vettem fel.

Elvileg kéne kapnod papírt arról, mennyit kell fizetned és hol tartasz éppen, de ha felhívod őket biztos meg tudják mondani, hogy állsz.

2017. dec. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

A 2. évtől már nem minimálbér, hanem a fizud alapján számolják a törlesztőt.

A bruttö fizu 6-8%-a.

Talán el kellene olvasni, mit írsz alá...Nem?

2017. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Diákhitel Direkt mond valamit?


MINDENT tudsz követni.



Aktuális tőke tartozás, kamat, levelek, adatok, adatmódosítás.

2017. dec. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

# 3


Ja, nagyon szopatós, hitelbírálat nélkül odaadják, rekordalacsony kamat (jelenleg pl. infláció alatti!), a tanulmányok befejezéséig teljesen kötetlen ütemezésű törlesztés, utána a jövedelemmel arányos, alacsony törlesztőrészlet, és továbbra is bármikor előtörleszthető. Ez mind akkora szopatás, hogy ihaj, ennél nagyobb rossz ne legyen az életben!


Próbálj meg egy normál banki hitelt pl. kiszámolni, mennyire fog neked kijönni, hát általában olyan csavarok vannak benne, hogy még törvényes, de egy földi halandó nem tudja magának kiszámolni. Ezzel szemben a DH egy Excel-táblázattal gyönyörűen követhető.


Akikre azt mondod, hogy "okosok", azok nem biztos, hogy annyira gúnyolni valóak. Ésszel is fel lehet venni a DH-t, és ésszel is vissza lehet fizetni, és akkor nagyon jól ki tudsz belőle jönni.


A kérdező példája is mutatja, hogy fogalma sincs az egészről, még azt sem tudja bakker, hogy áll a tartozása, ami agyrém, és erre kezdi el verni a mellét. De persze, sokkal egyszerűbb másokra mutogatni.


Egyébként a tőketartozástól függ, de a minimálbérre megállapított, 7000 körüli havi törlesztés sok esetben a kamatok törlesztésére sem elég. Így kifejezetten hasznos, ha a DH központ magától megemeli (és igen, ez teljesen törvényes, hiszen szerződés szerint teszi ezt). Mert ha fizetgetnéd a 7 ezret éveken át, akkor meg azon lennél felháborodva 10 év múlva, amikor méltóztatsz utánajárni, mennyivel tartozol, hogy "mé' ennyi a tartozásom, mikor egy csomót fizettem?"

2017. dec. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
7-es mindent leírt tökéletesen :)
2017. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ki veri a mellét?Kérdeztem valamit,18 évesen az ember annyira nincs tisztában a hitelekkel,nem nagyon van tapasztalata,miszter Magyar Kincstári Kamara elnöke.


Vennél egy sz{}r kocsit,akkor Neked hogy esne,ha én oktatnálak így ki,miután sír a szád,hogy költeni kell rá,miközben Te nem is sejtetted?Te ehhez értesz,én ahhoz.Rég volt,igaz se volt.

2017. dec. 18. 22:08
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem emelkedett semmit a diákhitel kamata, sőt inkább csökkent, viszont a szerződésedben benne van, hogy az első 2 év havi részlete a minimálbértől függ, a további éveknél viszont már az aktuális havi béredet veszik figyelembe, de ez nem azt jelenti, hogy nőtt a kamat, hanem azt, hogy a magasabb részlettel jobban, gyorsabban fogy a tartozásod, mint eddig.

Nagyon hasznos lenne, ha keresnél egy hozzáértőt a közeledben és megkérnéd, magyarázza el a diákhitel működését, mert az nagyon nagy tévedés, hogy a diákhitel rossz hitel, viszont a működésének nem ismerése nagy baj.

2017. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!