Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Emelkedhet ennyit egy diákhitel?

Emelkedhet ennyit egy diákhitel?

Figyelt kérdés
2014-ben vettem fel diákhitelt. Mikor befejeztem a fősulit 7400 forint/hó volt a törlesztőm. Tavaly,már durr 14 ezerre felemelték,mondván növekedett a minimálbér. De most kaptam levelet hogy 19 ropi lesz jövőre,indoklás nincs,csak kész tények elé vagyok állítva. Ez normális,törvényes,hogy ennyit emelkedik?Azt tudtam,hogy nem fix,de azért ez elég gáz. Valahol nem tudom megnézni mennyi a jelenlegi tartozásom?
2017. dec. 18. 21:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%

Mert a két évvel korábbi fizetés alapján törlesztesz.


A hármas válaszoló meg sötét mint az éjszaka, és még reklámozza is. Én direkt nem fizetem vissza, mert állampapír többet hoz. Havi 7000-el meg akkor nő a tartozásod, ha négymillió felett vettél fel, na azt komoly munka volt összehozni, talán időben el kellett volna végezni az egyetemet.

2017. dec. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Estádio de Felchút ***** válasza:
56%
Januártól a DH2 kamata 0% lesz tudtommal. Akinek van esze, az fizeti a minimál törlesztőt, és hagyja az összeget elinflálódni a francba. 20 év múlva meg félhavi fizujából kifizeti :D
2017. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%

# 12


Már most október 1-től 0% :) Amúgy ja, ezek után hülye lesz bárki szórakozni a visszafizetéssel. Mellesleg a nyugdíjkorhatár betöltésekor is semmissé válik a tartozik - bár a nyugdíjkorhatár a mostani generációnak elég érdekes dolog.

2017. dec. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Legegyszerűbben úgy tudod meg a tartozásod, ha felhívod az ügyfélszolgálatot...

+36 1 999 99 44

1-es gomb,

azonosítás: a telefonos menübe első alkalommal szerződésszámával és az adóazonosító jele utolsó négy számjegyével (PIN kód) tudja azonosítani magát.


majd újra 1-es menü és szépen elmondják a tartozásod


[link]


a diákhitel1 kamata pl csak 2,3% (amikor én törlesztettem akkor 6-7% volt..)


Egyszerű kiszámolni hogy mennyit kamatozik havonta..

Ha pl 1 000 000 Ft tartozásod van akkor annak a kamata egy hónapban 1916 Ft


(tartozás x kamat/100 ) /12

1 000 000 x 0,023 / 12 = 1916 Ft


a kötelező törlesztőd először a kamatot törleszti, így ha 19ezer a kötelező törlesződ, akkor 1916 Ft kamatra megy el és 17ezerrel fog csökkenni a tartozásod.


amúgy ajánlom, hogy olvassgass a honlapon, elég jól össze van minden szedve.

2017. dec. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%

Előző vagyok:

azt kihagytam, hogy a képlet azért nem pontos, mert naponta számolják a kamatot.... (ahogy nő a tartozás úgy nő a kamat, ami hozzáadódik a tartozáshoz. Kamatos kamat.

így érdemes néha lekérdezni a tartozást telón és újra számolni..

És ha tudsz bármennyi kis pénzt extra befizetni, azt CSAKIS!!!!

"előtörlesztéssel"

[link]

2017. dec. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

# 11


Az állampapírt azért tartom kicsit kockázatosnak, mert pl. ami fedezi a DH kamatát, az a kétéves állampapír 2,5%-kal, de ugye 2 év alatt a DH kamata még felszaladhat e fölé. 3 vagy 5 éves prémium meg ugye kicsit szebb kamat, de még inkább ott van a változás lehetősége.

2017. dec. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
30%

# 15


Ez igaz, hogy naponta számolják a kamatot, de az csak összeadódik, és évente egyszer tőkésítik. Tehát a kamatos kamatot nem napi szinten kell érteni, 1 éven belül teljesen egyenes arányosság a kamat.

2017. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha már dh, akkor könyvelőként egy tanács: ha valaki főállású katás, akkor is be kell adnia nullás szja bevallást, amennyiben van diákhitele (mivel bevallás adatához kötött a törlesztés). Idén sokan kaptak miatta felszólítást, érdemes megelőzni.
2017. dec. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
16: a prémium inflációhoz kötött, a bónusz pedig dkj kamathoz, magyarul egyik sem 5 évig fix. De 1%-ért bármikor eladod és letörleszted a diákhitelt, annyi pluszt egy év alatt hoz, utána nincs kockázatod.
2017. dec. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 40.000-Ré nőtt a havi törlesztő. Az utolsó adóbevallásod alapján a teljes bruttó kereseted 7%-a a törlesztő, ha jól rémlik.
2017. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!