Vajon normális-e a K&H?
Korábban leírtam már a kis történetem a két számlámmal kapcsolatban (vállalkozói + lakossági), szóval akinek ismerős a felállás az nem a véletlen műve.
Dióhéjban: a két számlám közti pénzmozgást idén júniustól jogszabályi kötelezettségek miatt nem átutalásnak, hanem átvezetésnek nevezi a bank, így pedig már nem felel meg az ő kis belső szabályzatuknak az a jóváírás amit magamnak utalok, így mindenféle kedvezménytől elesek (olcsóbb számlavezetési díj X összeg felett, stb).
Szerencsére ezt le tudtam velük e-mailezni és jóváírtak mindent.
Viszont, mivel lakáshitelt tervezek tőlük felvenni, ezért felmerült a kérdés bennem, hogy a saját magamnak utalt pénzt vajon jóváírásnak fogják-e nézni ebben az esetben, vagy sem? Ez a kamatkedvezmény miatt nagyon fontos (-0,5%).
Erre azt a választ kaptam pecséttel, aláírással az illetékes osztálytól, hogy írjam be a közlemény rovatba, hogy "munkabér". Ezt elmondtam a könyvelőmnek és dobott ő is egy hátast. Egyéni vállalkozó vagyok. Ha munkabérként utalom magamnak a pénzt, akkor az előbb vagy utóbb fel fog tűnni a NAV-nak és meg fogják kérdezni, hogy mégis hol vannak akkor a fizetendő járulékok a munkabér után? Ha pedig szólok nekik, hogy "bocsi, igazából én csak munkabéreset játszom", akkor meg onnantól kezdve ha nem írom ezt be a közleménybe, akkor a banknak nem fog tetszeni.
Ti mit csinálnátok a helyemben? Engem lassan az agyvérzés kerülget már.
Hagyd a francba a K&H-t, különösen ne vegyél fel ott hitelt. A prospektusban nagyon jól néz ki a K1 és K2 kockázati besorolású ügyfeleiknek adott alacsony kamat, de a K2-t is csak olyan ismerősöm kapott, aki 0 bármilyen más hitellel és bruttó 700.000 forint fizetéssel ment neki a dolognak.
Mi irgalmatlanul megszívtuk, 5 hónapig ültek a hitelkérelmünkön és vagy ezer hibát elkövettek bírálat alatt. Összekeverték az egyéni vállalkozót az adószámos magánszeméllyel, elrontották a szerződést és összekeverték a beadott papírokat.
Biztosan nem akarnék újra a K&H-nál lakáshitelesdit játszani.
"Ha munkabérként utalom magamnak a pénzt, akkor az előbb vagy utóbb fel fog tűnni a NAV-nak és meg fogják kérdezni, hogy mégis hol vannak akkor a fizetendő járulékok a munkabér után?"
Nem fő állású, vagy Katas vagy?
Nem túl gyakran jövök ide, de talán pont ezért emlékszem a kérdésedre.
Én írtam a hosszú válaszokat, amit egy hitelközvetítő méltatott is, hogy ritkaság ilyeneket olvasni. Erre máig emlékszem. :)
Nézd, ne ragaszkodj annyira egy bankhoz! Nekik van egy szabályzatuk a törvényi megfelelés mellett, ami az ő saját hatáskörük, hogy kialakítsák.
Arra már nem emlékszem, hogy a hitel futamideje alatt végig szükséges, hogy a munkabéred hozzájuk érkezzen?
Mert akkor gondolj bele, évekig vállalni egy ilyen helyzetet, hogy vagy a NAV "kap el" vagy a bank nem fogadja el munkabérnek az utalást.
Nagyon kiszolgáltatott állapot lenne és kötött.
Esetleg még opció hogy a NAV-tól kérj állásfoglalást! Írásban.
A közlemény sokat elárul és nem csak dísznek van, viszont a jogban nemcsak az elnevezés, hanem a tartalom is számít és vitás esetben a tartalom a döntő.
Ha jogilag nem minősül munkabérnek, hiába nevezed úgy, hivatkozhatsz arra, hogy ez nem az.
Persze amikor már igazolni kell és folyik az adóhatósági eljárás, azt senki nem kívánja magának.
Én még mindig azt javaslom, hogy keress másik bankot! Terjeszd ki a keresést!
A kedvező lakossági számlavezetéshez is lehet, hogy jobb lenne lecserélni a K&H magánszámládat.
Hitelt felvenni pedig szerintem végképp.
A kettőt nem is muszáj egy banknál, bár úgy szoktak lenni extra kedvezmények.
Viszont az sem jó, hogy 15-20 évre megkötöd magad, hogy x bankszámlát nem szüntetheted meg mert arról törlesztesz.
Mi van ha a bank kivezeti azt a csomagot és átsorol egy sokkal hátrányosabba vagy a díjtételeket megváltoztatja?
Évekig kell használnod egy drága számlát, akár havi többezer forint plusz kiadással. Így már talán el is veszik az a kedvezmény amit a hitelre kapsz, mert a folyószámlád is az adott banknál van.
Három darabban írok választ, bocs.
A felsorolt bankok szimpatikusak vagy jó konstrukciót kínálnak?
Mert hitelnél a legfontosabb, hogy jó legyen a kínálat illetve majd a szerződés.
Még az sem baj ha a bank becsődöl, téged hátrány nem érhet, valaki a felszámolás során megvásárolja a hiteled úgyis. Tehát akár a világvége és vidéke takarékszövetkezetnél is felvehetsz hitelt.
Én a helyedben kiterjeszteném minden bankra a keresést, mert jó ajánlatoktól eshetsz el.
Nem akarom, hogy reklámnak tűnjön, de két bank is van amiket mostanában portfolios és más cikkekben lehet olvasni, hogy nagyon piacképes ajánlataik vannak és nincs a listádban.
Személyesen nem vagyok érintett, de szoktam szakmai portálokat olvasni és gyakran eljön a téma.
Nyilván egy részletes kalkuláció során lehet, hogy az jön ki, hogy neked nem is ők a legjobbak, sőt sokkal jobb is van.
Nem tudom, hogy a városodban milyen bankok vannak jelen. Amíg intézkedni kell nem mindegy persze, de ha már folyósították a hitelt, utána nem kell fiókba járni.
Folyószámlát én is olyan bankban nyitnék amelyik van helyben, de hitelnél ez szerintem nem kell, hogy szempont legyen.
A K&H az írásba adott válaszával nem sértett törvényt, sem semmit.
Ők ebben az esetben fogadják el amit kértél, ez az ő jogkörük eldönteni.
Hogy adójogi, számviteli szempontból ez szabályos-e vagy sem az sajnos más kérdés, a könyvelődre kellene hallgatni.
Ez amit felvázoltál ingatag, én erre nem alapoznék egy hitelfelvételt. Ha majd a bírálatnál derül ki, hogy valamit nem fogadnak el, az addig felépített számlamúlt és jövedelmi előzmények nem lesznek megfelelők megint várhatsz hónapokat mire más banknál menni fog.
Tegnap este már későn volt és elfelejtettem, hogy miért nem jó ha ugyanannál a banknál van a privát számlád + a lakáshiteled és a vállalkozói számlád is.
Nem tételezek fel semmit, de ingatlanhitel hosszú idő, ki tudja mi történik annyi év alatt.
Ha bármiért akár a lakáshitellel megcsúszol, vagy a pénzforgalmi számlád kerül mínuszba, akkor a bank élhet a beszámítási jogával és végrehajtási eljárás, inkasszó nélkül az egyiken lévő pénzből kiegyenlítheti a másikon lévő tartozást.
Utána el lehet képzelni mi történik. Pl. a lakáshiteled jól tudnád törleszteni, de levonják onnan a pénzt és azt sem tudod fizetni így.
Ráadásul a beszámítási jog gyakorlásához 90 napos elmaradás sem szükséges, ÁSZF függő, de általában 30 nap is elég.
Én mindenképpen kettébontanám. Nem is beszélve arról amit tegnap írtam, hogy ilyen ingatag megoldásra ne alapozz lakáshitelt.
Mikor lesz esedékes a lakásvásárlás?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!