Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lefoglalhatják a kocsimat ha...

Montro92 kérdése:

Lefoglalhatják a kocsimat ha az autóm értéke duplája az adott összegnek amit követelnek tőlem?

Figyelt kérdés
Sajnos édesanyám meghalt így Érpatakon egy házat is örököltem tőle 500.000 ft tartozással rajta ! Az autómat 1 millió forintra becsülték fel de a tartozásom csak 500 000 ft ! Már 2 hónapja fognak a fizetésemből havi 45 000 ft-ot mégis ma kaptam egy levelet hogy az autóm lefoglalásra kerül. Miféle rendszer ez? Miféle tőrvény ez? Mit tehetek?
2017. nov. 28. 18:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én nem vitázok veled, úgyis te vagy az okosabb, mindannyiunk felett állsz.

Ja, nem. :)

2017. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Carragher_x ***** válasza:

"Akkor sem, ha a követelés kisebb, mint a hagyaték aktívái."

*és akkor sem, ha nagyobb.

2017. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Carragher_x ***** válasza:
0%

Nézd, ha nem hiszel nekem, akkor használd a google-t és keress jogi értekezéseket. Tessék pl itt van egy:


[link]


Különösen ajánlom a harmadik bekezdést:)

2017. nov. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
69%

"13-as: te is leírtad, hogy a végrehajtó utolsóként nyúl az ingatlanhoz."


Árverezés szempontjából. Tehát lefoglalni lefoglalhatja, de először mindig az ingatlanon kívül lefoglalt vagyontárgyakat kell megpróbálni eladni, utolsóként az ingatlant.


Egyébként én is azt látom, hogy értelmezési problémáid vannak. Ha valaki tartozik, akkor bármilyen vagyontárgyához hozzányúlhat a végrehajtó, lényegtelen, hogy örökölte a tartozást vagy sem. Ő lett az adós, tehát a tulajdona lefoglalható. Ha ez egy kocsi, akkor azt, ha egy szobabútor, akkor azt, ha egy követelése mással szemben, akkor azt, stb.

A végrehajtó dönt, hogy mit lép meg a tartozás behajtása érdekében, és arról is Ő dönt, hogy milyen sorrendben teszi azt, és mikor.

Az ingatlan, - főleg ha az adós lakhatását biztosítja - utolsóként árverezhető, ha másból nem térül meg a teljes tartozás.

2017. nov. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Sajnos édesanyám meghalt így Érpatakon egy házat is örököltem tőle 500.000 ft tartozással rajta"


Mivel nem tudjuk, hogy milyen tartozásról van szó, és hol tartott az "ügy", amikor az örökös örökölt, ezért csak tippelgetni tudunk, hogy a végrehajtó jogosan jár el, vagy nem.


Veszekedni felesleges...

2017. nov. 30. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Carragher_x ***** válasza:

"Ha valaki tartozik, akkor bármilyen vagyontárgyához hozzányúlhat a végrehajtó, lényegtelen, hogy örökölte a tartozást vagy sem."

Javaslom neked is a fenti linken megtalálható bírósági végrehajtó által született irományt vagy egyéb hasonlók felkutatását, esetleg a jogszabályok megismerését.

2017. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!