Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lefoglalhatják a kocsimat ha...

Montro92 kérdése:

Lefoglalhatják a kocsimat ha az autóm értéke duplája az adott összegnek amit követelnek tőlem?

Figyelt kérdés
Sajnos édesanyám meghalt így Érpatakon egy házat is örököltem tőle 500.000 ft tartozással rajta ! Az autómat 1 millió forintra becsülték fel de a tartozásom csak 500 000 ft ! Már 2 hónapja fognak a fizetésemből havi 45 000 ft-ot mégis ma kaptam egy levelet hogy az autóm lefoglalásra kerül. Miféle rendszer ez? Miféle tőrvény ez? Mit tehetek?
2017. nov. 28. 18:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A háttér ismerete nélkül annyit lehet csak mondani, hogy megeshet, de nem valószínű, hogy foglalni fognak, ha egyszer megállapodtál velük (ezt abból gondolom, hogy havonta megy a részlet nekik).


Hívd fel őket holnap és beszélj velük.

2017. nov. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Bubuka508 ***** válasza:
93%
Sajnos lefoglalhatják. Én az adóhivatalnak tartoztam és az enyémet is lefoglalták annak idején. Viszont nem vették el ténylegesen, csak közölték, hogy nem adhatom el és (elvileg) nem tehetem tönkre, de ugyanúgy használhattam, ahogy korábban. De ha már fogják a fizetésedből a részleteket, akkor tisztáznod kell velük mindenképpen, hogy erre mi szükség van. Lehet, hogy csak adminisztrációs hiba miatt, de lehet, hogy dupla biztosítékot akarnak.
2017. nov. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

Hát ha már kaptál levelet, akkor nagyon semmit. Legfeljebb gyorsan kifizeted a tartozást, és akkor nyilván már nem akarnak végrehajtani rajtad semmit.


Az nem számít, hogy a kocsid mennyit ér szerinted, lefoglalhatják, elárverezhetik, és akár olcsóbban is elkelhet, mint fél millió, akkor meg továbbra is maradhat tartozásod.


Ezzel akkor kellett volna valamit csinálni, amikor megörökölted a tartozást. Pl. visszautasítani az örökséget; vagy ha a ház sokkal többet ér, akkor azt eladni; vagy egyezkedni a hitelezővel, hogyan tovább. Az az igazság, hogy ha végrehajtásra kerül egy tartozás, az már a legutolsó dolog.

2017. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem én becsültem 1 millióra hanem a végrehajtó ! De a forgalmi engedélyt és a törzskönyvét nem foglalták le !
2017. nov. 28. 19:27
 5/26 A kérdező kommentje:
Mellesleg a gépjárműt a 103§ (3) bekezdése alapján foglalták le.
2017. nov. 28. 19:45
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

Naná, hogy lefoglalhatják.

Hogy miféle rendszer ez?

Véleményem szerint teljesen szabályos, hiszen tartozol.

Bár számomra sántít a történet, mert a tartozás realizálása után fix, hogy nem az volt az első mozzanat, hogy letiltás.

Ahogy az a tartozás a nevedre került, én egészen biztos vagyok benne, hogy a bank, a végrehajtó, bárki, aki a követelésre jogosult, nem egyszer felszólított.

Azért merem ezt kijelenteni, mert volt letiltásom is és volt végrehajtásom is.

Nekem majdnem a házamat vitte el a végrehajtó, mert autóm és egyebem sosem volt.

Nem számít, mennyit ér az ingatlan vagy az ingóság, és ehhez képest mekkora a tartozás.

A követelésre jogosultnak egy célja van, hozzájutni a pénzéhez.

Elárverezi a kocsidat, ha elmegy 1 millióért, akkor azt és az egyéb költségeket levonják, a többit megkapod.

De nem hiszem, hogy annyiért menne el, inkább kevesebbért fog.

Azzal is számolj, hogy a végrehajtónak eszméletlen magas költségei vannak!

Anno amikor én buktam be a hitelemet, csak az ő költsége 600 ezer volt!

Szóval még az is lehet, hogy a kocsid értékéből semmi sem maradna neked.

DE! mielőtt én eljutottam volna ide, lókb egy éven keresztül kaptam a felszólításokat, de nem tudtam fizetni.

Akkor írták ki az árverést, nagyon kétségbe voltam esve. Felvettem a bankkal a kapcsolatot, és sikerült elkerülnöm a dolgot. Igaz, azóta majdnem 2x annyit fizetek, mint az eredeti törlesztő lett volna, de legalább engedélyezték.

Szóval amit ezzel mondani akarok neked: menj és zaklasd őket, telefonálj, írj levelet, menj be, hangsúlyozd, hogy fizetni szeretnél!

Eleve tök furcsa, hogy már a tartozás egyötödét behajtották, pár hónap alatt meglenne a maradék, és mégis rámennek az autódra. Szóval lépj, mert szerintem van esélyed!

2017. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mindenféle úton hívni fogom őket ! Hihetetlen ez az ország.....
2017. nov. 28. 20:23
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha tartozásod van, azt ki kell fizetni, ez van. Nyilván volt nem egy felszólítás, lett volna lehetőség megegyezni a végrehajtóval. Ha nem tetted akkor nem tudom mi olyan meglepő azon, hogy a végrehajtó teszi a dolgát?!
2017. nov. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Volt megegyezés igen és amint mondtam a leírásban fizetem is havonta az adott összeget ! Mégis lefoglalták az autómat ! Jó reggelt ! Ezt írtam le
2017. nov. 28. 21:03
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem... Te azt írtad, hogy fognak a fizetésedből 45ezret, ami úgy értelmezhető, hogy letiltották a fizetésed 33%-át. Egyetlen szóval sem írtál olyat, hogy lenne bármiféle megállapodás... Jó reggelt...
2017. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!