Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik, ha valaki nem...

Mi történik, ha valaki nem fizeti a hitelét?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm hitelt vett fel, de fizetésképtelen lett és elhagyta az országot, elmondása szerint a banknak kb 3 millió ft-al tartozik, és mostmár nem is fizeti, mert már kifizetett 3 milliót, ami az eredeti összeg volt (svájci frank) és a bank nem keresi őt, nem kap fenyegető leveleket, nincs háza meg tulajdona, de vígan él külföldön.

Szokott hazajárni repülővel is, de sose volt problémája.

Hogy lehet ez?

Ha én hitelt veszek fel és átmegyek egy másik országba akkor az ottani bankrendszer nincs kapcsolatba a többi ország bankrendszerével?

Gondolok itt arra, hogy miért engednek neki egyáltalán bankszámlát nyitni, meg ilyen dolgokat, vagy hogy működik ez a dolog?


Ha most fogom magam és elmegyek x országba és ott felveszek x hitelt aztán eljövök egy másik országba, akkor senkit nem fog érdekelni, nem leszek körözve, meg hasonlók?


Nekem kicsit zavaros a dolog.

Esetleg van valamilyen összeghatár, ami alatt nem zaklat a yard?

Valaki elmagyarázhatná.



2017. nov. 22. 07:43
 1/8 anonim válasza:
100%
A bank vár pár évet, aztán kiszámláz kamatos kamatot. 3 milla helyett vagy 10-et. Amint lesz bejelentett munkahelye, vonják tőla.
2017. nov. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
9%

Még a magyarországi bankok sincsenek összekötetésben egymással nehogy a külföldiek. Egyetlen dolog közös az a KHR központi hitel nyilvántartó valami. Ha erre a listára nem kerülsz fel annyi hitlt veszel fel amennyit akarsz. (amennyit adnak) Ha a barátodnak nincs semmilye akkor mire kapott 3 miliós hitelt?

A bank addig nem tudja behajtani rajta amég valamilyen vagyontárgyal vagy magyarországi bankszámlával nem rendelkezk. elvileg semilyen törvényt nem szegett meg igy a bank megszivta

(bocs a helesirási hibákért de mobilról vagyok)

2017. nov. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

A bankok nincsenek ilyen kapcsolatban a külföldi bankokkal, viszont a hatóságok igen.

Ha végrehatjásra kerül a sor, meg fogják keresni a külföldi társhatóságot és a vagyonára, munkabérére, bankszámlájára ráterhelik a tartozást.


Egyébként a követeléskezelés menete:

[link]


Nem tudom melyik bankról van szó, de a lényegét tekintve ez egyforma, ugyanis bankszakmai szabályokon alapul, amikor pedig már jogi útra terelik, akkor pedig jogszabályok rögzítik.

2017. nov. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehetetlen, amit ír. Ha sokáig nem tudsz fizetni, megegyezhetsz a bankkal, hogy egy részé engedjék el, csak fizesd ki a maradékot. Tudom, mert mi is így voltunk. A nejem az előző házasságából vett fel autóhitelt a volt férjével 4 milliót. Aztán ugye persze nem tudták fizetni évekig, 1 milliót ha visszafizettek. Eltelt kb 7 év, rátettek minden kamatot/végrehajtó díjat/ügyvédi költséget...stb...az autót bagóért vették vissza. bementem vele a bankba és kérdeztük mit tudunk tenni. Aztán mivel a bank segítőkész volt, írtunk egy megállapodást, hogy 3 millió a tartozás, nem tesznek rá semmit, csak ezt kérik vissza, a többitől eltekintenek. Szóval minden kommunikáció és akarás kérdése. Ha látják, hogy nem lexarod az egészet, akkor lehet velük tárgyalni, mert tudják, hogyha nem fizetsz az nekik is rossz, meg neked is.
2017. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"elmondása szerint a banknak kb 3 millió ft-al tartozik, és mostmár nem is fizeti, mert már kifizetett 3 milliót, ami az eredeti összeg volt (svájci frank) és a bank nem keresi őt, nem kap fenyegető leveleket, nincs háza meg tulajdona, de vígan él külföldön.

Szokott hazajárni repülővel is, de sose volt problémája. "


Az ismerősöd egyszer majd nagyon meg fog lepődni...

Először is, ha 3 milliót vett fel, akkor nem 3 milliót kell visszafizetni, mert annak kamata is van - még ha nem is hajlandó az árfolyam elszállást tudomásul venni. Nincs az a bank, aki 3 milliót adna kölcsön úgy, hogy 3 milliót kell visszafizetni.

Másodszor: az igaz, hogy van olyan, hogy a bank megegyezhet az adóssal - csak az ismerősöd esetében nyilvánvalóan nem ez történt - mivel nem hajlandó fizetni.


Mint a belinkelt banki tájékoztatóban is van: átadják követeléskezelőnek a tartozást, a felszólító leveleket nyilván nem kapja meg az ismerősöd, mivel az magyar címre érkezik, ezért nem jelentkezik, megy tovább az ügymenet, átadják végrehajtásra.

Oké, hogy nincs semmi vagyona, csakhogy létezik olyan is ám, hogy európai fizetési meghagyás, amikor is Európán belül is megtalálják, külföldi bankszámláját is inkasszózhatják.

Aztán egyik hazajövetelkor még így is járhat:

[link]


Amint a belinkelt banki tájékoztatóban

2017. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, kimaradt egy fontos lépés: a bank közbeiktathat 3.-ik félet is a követelés behajtásához, úgy mint Nemzeti Adó és Vámhivatal. Így aztán egyik határátlépéskor/hazajövetelkor akár meg is lephetik őt.
2017. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A hitelre visszatérve a kiinduló összeg volt 3 millió akármennyi, nem tudom pontosan és elvileg évekig fizette de valami válás volt, vagy ilyesmi és nem tudta egyedül fizetni értelemszerűen és a gazdasági válság miatt az akkor fennmaradt tartozása még mindig 3 millió forint volt és akkor elment külföldre, magyarországon elvitte a bank a lakását, meg nem maradt ott semmije sem.

Külföldön nincs hitele, nincs autója, se semmije, csak van mint a befőtt, viszont bankszámlája az van, nyilván arra kapja a fizetését.

Elmondása szerint nem tervezi, hogy hazaköltözzön, csak fogorvoshoz szokott hazajárni, nagy ritkán.

Ha jól értelmeztem akkor a khr az egy nemzetközi dolog és, ha külföldön folyamodna hitelhez, akkor lehet, hogy beintenének neki?


Mi a helyzet izlanddal, norvégiával és mostmár angliával is?

Ezek az országok elviekben (anglia még igen egy darabig) nem tagjai az eunak, szerintetek itt is van khr, vagy hasonló dolog?


Hogy kell ezt elképzelni?

Ha most felvettem x éve hitelt, de arra kényszerültem, hogy elhagyjam az országot, de visszajövök pl anyámat meglátogatni akkor lehet, hogy bebörtönöznek mert volt tartozásom?

2017. nov. 24. 18:42
 8/8 anonim ***** válasza:

"és a gazdasági válság miatt az akkor fennmaradt tartozása még mindig 3 millió forint volt és akkor elment külföldre, magyarországon elvitte a bank a lakását, "


Hát ezt az "apróságot" elfelejtetted megemlíteni a kérdésben, hogy a bank a lakását is vitte. Akkor viszont lehet, hogy tényleg nem lesz több követelés (és élheti világát), mert a lakás akkori értéke fedezhette a fennmaradó tartozást.

2017. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!