Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elittárson nem fizetek akkor...

Elittárson nem fizetek akkor történik valami?

Figyelt kérdés

Volt tagságom, elfelejtettem és újrakötődött viszont nem bírta levenni a kártyámról a pénzt mert közben az megszünt.

Töröltem a fiókomat azt hittem abba is marad, most meg küldözgetik az emaileket, hogy fizessek mert ha nem akkor követeléskezelő társaságot küldenek. A nevem van meg nekik, a címem amit megadtam az nem az enyém. Meg tudnak keresni, fizetési felszólítást küldeni, be tudnak azonosítani, hogy ki is vagyok vagy hagyhatom a dolgot annyiban?


2017. nov. 10. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem mondtad le a fizetős szolgáltatást a meghatározott szabályok szerint, amit az ÁSFZ-ben is leírnak?


"A fizetési kötelezettséggel járó tagság felmondása csak akkor érvényes, ha az arra irányuló nyilatkozat írásos formában (pl.: levél, fax, e-mail) nyújtják be.

Ha a fizetési kötelezettséggel járó tagságát szeretné megszüntetni az ELITTÁRS-nál, akkor azt ügyfélszolgálatunkon teheti meg. A tagság megszüntetésével kapcsolatban további információt itt talál."


Igen, átadhatják követeléskezelőnek, de akkor már a követeléskezelő munkadíjával megnövelt összeggel fogsz tartozni, s ha még végrehajtásra is sor kerül, akkor végképp igen sokba fog kerülni.


lehet, hogy a fizetési felszólítás nem fog megtalálni, mivel nem a Te címedet adtad meg, de így még rosszabb a helyzeted, mert fogalmad sem lesz a dologról, ha kiküldik.

Márpedig, ha nem mondasz ellent a fizetési felszólításnak, akkor az automatikusan érvénybe lép.

A végrehajtóknak meg nem fog nehézséget okozni a bankszámlád (vagy a bankkártya) alapján megtalálni.

Szóval ne hagyd a dolgot annyiban, fizesd ki, amíg nem kérnek 2x-3x annyit.

2017. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xswerdy ***** válasza:
100%
ha az ÁSZF-ben ez van, akkor alapvetően fizetned kell, bár nem egy szokványos kitétel, akár tisztességtelennek nevezhetjük. Jellemzően az ilyen hirdetési jellegű szolgáltatásoknál az szokott lenni, hogy ha nem fizetsz, akkor megszüntetik a szolgáltatást. Pár éve volt egy hasonlóan működő ingatlan hirdetési portál, aminek a tisztességtelen magatartása bejárta a sajtót, és ennek hatására a követeléskezelő cég is megszüntette a velük való együttműködést, meg a fogyasztóvédelem, meg hasonlók is vizsgálódtak.
2017. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egyetértek a 2-essel, de ha a kérdező nem tesz semmit ("vagy hagyhatom a dolgot annyiban?), akkor bizony a fentebb vázolt eljárás lép életbe (1-es)
2017. nov. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát micsoda "elit társ" az ilyen, csórókám :D
2017. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi lett azóta?
2018. jan. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Helló, mi lett a vége?
2019. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!