Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » El lehet adni egy lakást a...

El lehet adni egy lakást a hitelfelvétel után fél évvel?

Figyelt kérdés
Lelépett a feleségem egy gazdag pasival a közös hitelfelvétel, lakásvásárlás után fél évvel. Egyedül nagy nekem a lakás, a törlesztő felét tudom csak fizetni! Nincs pénzem ügyvédhez menni. A bankba még nincs pofám bemenni mert nehéz volt megkapnunk a hitelt, így is nagyon rendesek voltak velünk. 20 évre vettük fel, szégyellek bemenni hogy fél év után már el akarnám adni. Az önerőt én álltam örökségből. Így csak én bukok, ő könnyedén továbblépett.
2017. nov. 19. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyáltalán nem igaz, hogy csak te buksz. Az adósság fele az övé.
2017. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatod el, mivel a lakás a hitel fedezete.
2017. nov. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Megüzente hogy adjam el a lakást, őt az sem érdekli ha viszi a bank nemfizetés miatt. Külföldre ment a pasival, nincs semmi vagyona. Szerinte én szívom meg, tőle nincs mit elvenni. Ha el tudom adni, belemegy hogy aláírja a papírokat.


Arra gondolok hogy megbeszélni a bankkal hogy el tudom adni többért mint a hitel és a vevő végtörlesztene vagy odaadná nekem a pénzt közjegyzői szerződéssel hogy utána övék a lakás. Valami ilyesmire gondolok. Így maradna valamim újrakezdeni. Ilyen nincs?

2017. nov. 19. 16:36
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Szégyelled vagy sem, úgyis csak a bank beleegyezésével tudod eladni, így mindenképp be kell menned és velük egyeztetni, hogy mit és hogyan lehet.
2017. nov. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen eladható egy lakás akkor is, ha hitellel terhelt, viszont a vételárból a hitelt végtörleszteni kell, csak a maradék lesz a tied. Először be kell menni a bankba és kérni egy számítást, mennyi most a fennálló tőketartozás és milyen egyéb költségekre kell még számítanod a lezáráskor (pl végtörlesztési díj, kezdeti kedvezmények megfizetése). A kialkudott eladási árból ezeket kell levonni, a maradék pedig az eladóé, vagyis a tiéd, ha így egyeztek meg a nejeddel.
2017. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló jól mondja. Minden ingatlan eladható (jelzálogos, végrehajtási jogos, elidegenítési és terhelési tilalommal terhelt is), csak oda kell figyelni, hogy ne legyen gond belőle. Még csak a bank beleegyezése sem kell.

Egy jó ügyvéd úgy írja meg a szerződést, hogy a terhek még az új tulajdonos bejegyzése előtt lekerüljenek az ingatlanról, az ne legyen akadály.


Ahhoz viszont tudni kell, hogy adott időpontban pontosan mennyit kell visszafizetni a banknak, hogy a terhet töröltesse, tehát a vételár biztosan fedezze a terhek teljes összegét. Ha azon felül marad még, akkor az a Tiéd és a feleségedé az ingatlanban meglévő tulajdoni hányadotok arányában.

2017. nov. 20. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szegyenerzeted gyurd le, mindenkepp menj be a bankodhoz, ott fognak tudni segiteni egeszen biztosan!
2017. nov. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!