Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötelezhet a munkáltató, hogy...

Kötelezhet a munkáltató, hogy saját bankszámlát nyissak? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Pályakezdő fiatal vagyok, eddig a bevételeimet (ösztöndíj, diákmelós fizu) apu számlájára utalták, apu pedig az utolsó forintig odaadta. Nekem ez így tökéletesen megfelel, nem is szándékoznék változtatni rajta.

Most átvesznek a diákmunkás helyemen teljes állásba, viszont a főnök szerint kötelező a saját bankszámla. Kötelezhet erre?


2017. nov. 6. 13:27
1 2
 11/20 Sandol ***** válasza:

Igaza van az elöttem szólónak, technikai akadálya nincs, mondhatod azt is, hogy a tiéd, hiszen a bank a kedvezményezettet nem nagyon figyeli. Tehát bekamuzhatod, hogy a te számlád.

Én mindenesetre még mindig azt mondom, hogy nyiss sajátot. Nem kötelező bankkártyát igényelni hozzá, ha zavar a díja. Fizunapon bemész a bankba, és kiveszed. Van díja annak is, de apukád is kivenné, és annak is van díja.

2017. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Azert az éves kartyadij plusz havi 150 ingyenes felvétel még mindig olcsóbb mint banki kp felvétel!
2017. nov. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Inkább elméleti volt a kérdés, mert bankkártyára előbb-utóbb szükségem lesz, szóval csináltattam tegnap kártyát.

Azért gondoltam, hogy maradhatna így is, mivel ez egy évek óta bevált rendszer köztem és apu között, közösen használjuk a kártyát, mert én vezetem a háztartást és a nagybevásárláshoz is az ő kártyáját használjuk. Illetve miért fizettünk volna két kártyát a díjat, hogyha nekünk ez így jó? Illetve az elkövetkező 1-2 évben nem tervezek elköltözni, mert perpill nincs komoly kapcsolatom, akivel felmerülne az összeköltözés lehetősége, másrészt csak azért nem mennék albérletbe, hogy elmondhassam, hogy nem élek már a családommal (főleg ilyen albérlet árak mellett).

2017. nov. 7. 09:34
 14/20 anonim ***** válasza:
Nagyon logikus hogy nincs saját bankszámlád. Ha meg mondjuk apád hirtelen fogja magát és elhalálozik, akkor hogyan jutsz a pénzedhez? Persze lehet egy elhalálozási rendelkezést íratni a bankban erre az esetre, mert különben csak a hagyatéki eljárás végén lesz megint pénzed...
2017. nov. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Értő olvasás? :)
2017. nov. 8. 04:25
 16/20 anonim ***** válasza:
Tok jogos a kérdés. Haláleset esetén a bank azonnal zárolja az elhunyt számláját és nem érdekli, hogy te azt mondod a te pénzed is rajta van...
2017. nov. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kivéve ha ő a haláleseti kedvezményezettje. Remélhetőleg így csinálták meg.
2017. nov. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát. A munkáltató belépéskor egy űrlapot ad, aminél a megfelelő rovatba be kell írnod egy számlaszámot. Senki nem kérdezi, hogy ez a tiéd, apádé, nagyanyádé vagy a szomszédodé, ezt adtad meg, ők ide utalnak.

Tőlem még soha sehol nem kértek igazolást arról, hogy a számla az én nevemen van-e.

2017. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#17 lehet, hogy ő a kedvezményezett, de akkor is majd csak a hagyatéki tárgyalás után fér hozzá! Kell a haláleseti nyilatkozat!!!
2017. nov. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Erről beszélek en is. Ha ő a haláleseti kedvezményezettje a számlának akkor nincs gond. Azt hagyatéki előtt is megkapja.
2017. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!