Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötelezhet a munkáltató, hogy...

Kötelezhet a munkáltató, hogy saját bankszámlát nyissak? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Pályakezdő fiatal vagyok, eddig a bevételeimet (ösztöndíj, diákmelós fizu) apu számlájára utalták, apu pedig az utolsó forintig odaadta. Nekem ez így tökéletesen megfelel, nem is szándékoznék változtatni rajta.

Most átvesznek a diákmunkás helyemen teljes állásba, viszont a főnök szerint kötelező a saját bankszámla. Kötelezhet erre?


2017. nov. 6. 13:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem. De ha nem teszed nem vesz fel és kész. Ez ellen te sem tehetsz semmit. Még értelme sincs nem saját bankszamlat nyitni...
2017. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem kötelezö. Viszont tèged felvennie sem az. De hogy gondolod hogy apádèra utaltatsz? Mikor akarsz önállósodni?
2017. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

A bankszámla fenntartása nincs ingyen, gondolom ezért akarja aki csak tehetni halogatni amíg lehet, vagy egyáltalán nem nyitni. Fizetni kell éves kártyahasználati díjat, (tőlem most vonták pont, 4500 ft körül volt, illetve ugye fizetni kell minden tranzakció után, vagy ha nem onnan fizetget az ember akkor meg a pénzfelvételi díjért, így a fizetésed máris megrövidül annyival, amennyi a kártya használatának a díja.


Páromnak a munkahelyén elfogadták, hogy nincs kártyája, és nem volt hajlandó számlát nyitni ezért nekem utalják a fizetést, csak írattak vele erről nyilatkozatot, hogy minden hónapban az én számlámra jön az ő fizetése. Így védve vagyunk az ellen, hogy beállítson hozzám a nav és kérdőre vonjon, hogy mi alapján utal nekem havi x pénzt az y cég.


Persze ez munkahely függő, hogy mennyire rugalmasak. Ha semmiképp nem hajlandók kp-ban odaadni, akkor meg kell próbálni dűlőre jutni, hogy utalják apudnak, ahogy szeretnéd, bár az sem megoldás hosszú távra, meg apával sem illik fizettetni a kártyahasználati díjat.

2017. nov. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhet.

Én is utaltam már úgy számlára, hogy nem az illető dolgozott nálunk, hanem a családtagja. Csak be kellett írni a közlemény rovatba, hogy xy részére.

Azért én a helyedben megérdeklődném, hogy milyen bankszámla csomagok vannak. Biztosan van olyan, ami minimális költségekkel jár. És az sose árt, ha van saját bankszámlád. Nem lesz semmi hátrányod egy saját bankszámlától :)

2017. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet rá, a te pénzed azt csinálsz vele amit akarsz és annak utalod akinek akarod ez esetben apukadnak, és ez egy praktikus megoldas is.
2017. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Nem kötelező. De ha ez a mániája, akkor nem fog felvenni téged, mert felvenni sem kötelező téged.
2017. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk közös bankszámla nyilatkozatot szoktak kitölteni ilyen esetben, nincs belőle probléma, van több embernek is.
2017. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Sandol ***** válasza:
100%

Lehet ugyan, hogy nem kötelező, de nézzük kicsit a munkáltató szemszögéből. Neki egy munkaügyi ellenőrzésnél igazolnia kell, hogy átutalta NEKED a fizetésed. Ha lenne a számlán rendelkezési jogod, akkor oké, de ennyi erővel bárkinek elutalhatja.


Én azt mondom nyiss egy számlát! Első munkahely, komoly ember lettél, bírd ki azt a havi 4-500 ftot. K&Hról tudok beszélni. Ott például az én csomagom 650 ft, de ha jön rá minden hónapban minimálbér összege, akkor csak 325 ft. Plusz sms díj.

2017. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Otp simple
2017. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt tegyük hozzá, hogy ez legfeljebb egy elméleti probléma. Mert a gyakorlatban a munkáltatónak megadsz egy bankszámlaszámot, és arra utalja a fizetésed, az meg szépen meg fog érkezni. Nem is teljesen értem, miért kellene neked bármit is igazolnod a bankszámlával kapcsolatban. Ha a főnököd szerint kötelező a saját számla, akkor azt mondod, hogy ez a te saját számlád.


Persze ennek ellenére én sem támogatom, hogy felnőtt emberek a szüleik számlájára utaltassák a fizetésüket, szerintem is kellene egy saját bankszámla. De technikailag nincs itt semmilyen probléma.

2017. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!