Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kamat? Lekötés? Mit jelent? *. *

Nancika kérdése:

Kamat? Lekötés? Mit jelent? *. *

Figyelt kérdés

Sziasztok ma regisztráltam a fundimini.hu oldalra és láttam 5 zsetonom van (ez az oldal gyerekeknek van és takarékoskodásra tanít azt hiszem) ez van kiírva:

Elkölthető zsetonok

5


Lekötött zsetonok

0


Mit jelent a lekötés?


Aztán mikor a Lekötést választom kiír egy Zsetonadagoló izét ahova be kéne írni hányat "kötök le" és ez kiszáolja a várható kamatot.

na de mi a z a kamat? :/

Nem vagyok jártas a pénzügyekben és ez csak játék de érdekelne :)

11/Lány



2017. nov. 1. 14:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Helyesírásért bocsánat csak siettem
2017. nov. 1. 14:11
 2/4 anonim ***** válasza:
A bankban bizonyos időre le tudsz kötni pénzt. Ez azt jelenti, hogy odaadod a banknak, ők befektetik, és többet adnak neked vissza. (Viszont addig nem a tied a pénz, hanem a banké.) Amennyivel többet kapsz vissza, az a kamat.
2017. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kamat az az összeg amit hitelnél neked kell pluszban fizetned a hitelezőnek vagy te kapsz pluszban ha a számlán van a pénzed. Ha simán a számlán van a pénzed kissebb a kamat amit kapsz mintha lekötnéd. Viszont ha lekötöd akkor kötelezed magadat hogy a lekötés ideje végéig nem nyulsz a pénzhez és ezért magasabb a kamat amit kapsz. PL lekötés nélkül évente kapsz 1%-ot ha lekötöd kapsz 2%-ot. A bank használja a pénzedet, de nem kell félteni hiszen ő meg odaadja másnak csak ő nem 2%-ot kér hanem mondjuk 4%-ot így ő is jár a te pénzeden.
2017. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :3
2017. nov. 1. 14:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!