Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti mit tennétek? (Lakásvásárlás)

Ti mit tennétek? (Lakásvásárlás)

Figyelt kérdés
Vennétek egy lakást a húszas éveitek közepén, egy nem annyira jó környéken, max 15 millióért, vagy maradnátok még kb. 30 éves korotokig a szüleiteknél (tegyük fel hogy megtehetitek) és spórolnátok, hogy majd a belvárosba egy új építésű szép lakást tudjatok venni?
2017. okt. 10. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Ha otthon maradsz elkényelmesedsz és a büdös életben sem lesz lakásod. A hitel nem ördögől való. Az egy pénzeszköz. Ha van munkád és úgy érzed vissza tudod fizetni, akkor vedd fel és vásárold meg a lakásod amint tudod. A környék változhat az évek alatt. Lásd: Rákóczi tér. Az ingatlanár pedig elég stabil dolog. Legrosszabb estben, ha annyi családi, vagy egészségügyi dolog jön, hogy nem bírod fizetni, hát majd eladod. Nagy kaland.
2017. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt miből gondolod, hogy elkényelmesedek? Nem csinálnak meg nekem mindent a szüleim. :D De egyébként jókat mondasz. Csak olyan környékre nem mennék semmiképp, ahol veszélyes arcok vannak, meg mindenképp Budapesten szeretnék maradni. Szóval drága mulatság, ezért is vagyok bajban. :/ Eladni meg akkor fogom tudni, ha a hitelt visszafizettem.
2017. okt. 10. 17:08
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Sosem lennék mamahoteles.
2017. okt. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem, eladni nem csak akkor tudod, ha kifizeted a hitelt. Megvan ennek a módja. Bankonként eltérő. Abból gondolom, hogy elkényelmesednél, hogy már túl vagyok a 30-on. Sok sok embert láttam. Aki várt, az gy is maradt. Nem ismerek kivételt.
2017. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

"egy nem annyira jó környéken, max 15 millióért, "


Attól függ, mit jelent a nem annyira jó környék, milyen szempontból nem jó? VII., VIII, X. ker bizonyos részein (Hős u) biztos nem vennék.

Ha csak közlekedés szempontjából nem annyira jó, akkor esetleg - de én mindenképpen várnék addig, amíg normális helyre tudnék menni.


Volt pár ismerősöm, aki nem túl jó környéken lakik és állandóan panaszkodnak, hogy a házukban részegen randalíroznak, buliznak, nem tud aludni, este fél hazamenni, stb.

Én jó helyen lakom, de amikor a válság volt, nem nagyon tudtam fizetni a lakásrezsit - el akartunk költözni, de aztán rájöttem, hogy mindenhol máshol csak rosszabb lenne :D Meg drágább, a közlekedés miatt.

2017. okt. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Én például a 8. kerületben lakok nőként, nem félek, nincsen több rossz arc, mint bárhol máshol. Körútnál van az is igaz. Szóval 15 millióért már azért lehet jó kislakást venni, különösen felújítandót, pláne, ha nem sürgős.
2017. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Na, úgy látom, a Gyakori felhasználói között sokan laknak a VII, VIII vagy X. ker-ben, mert jól le lettem húzva :D

Pedig azt is oda írtam, hogy a fentebb felsorolt kerületek BIZONYOS RÉSZEIN. Rajta, akkor költözzetek a VII. kerület Garay utca (Keleti) vagy a bulinegyed környékére, VIII.ker Teleki tér, Kálvária tér, Diószeghy Sámuel utcába Vagy a X.ker-i Hős utcába.

Akik szerint ezek jó környékek és érdemes itt lakást venni 15 millióért, az vagy nem ismeri ezeket a helyeket vagy rosszul van összerakva.

Arról nem beszélve, hogy lakást nem akkor kell venni, amikor a legdrágább - de Ti tudjátok.

2017. okt. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

És ha sose lesz olcsóbb?

Egyébként szerintem a többség akkor vesz lakást amikor szüksége van rá plusz lehetősége (önerő).

2017. okt. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a többség hitelből vásárol. Ki lehetne számolni, hogy olcsóbb lakásár plusz többszörösére emelkedett devizahitel vagy a jelenlegi magasabb lakásár amikor 20 évre kapsz hitelt fix 5-6%-ra. De ha rövidebb futamidő is elég akkor 3-4%-ra.
2017. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kerdes ugy hangzik a fejemben, hogy tudok-e annyival tobbet felretenni 5 ev alatt (20-as evek kozepet 25 evnek vettem, no shit sherlock), mint amennyit meg fel fognak menni a lakasarak ennyi ido alatt. Ha abbol indulsz ki, hogy 2012 ota budapesten atlagosan ketszeresere novekedtek az ingatlanarak, akkor nyilvan azt mondanam, hogy ne varj.

De itt sok mindent kell latba vetni. Az elmult 3 evben kiugroan gyorsan novekedtek az ingatlanarak, negyedevente 10-15%-ot is akar. Ez a tendencia most lassuloban van, mar csak egy szamjegyu a novekedes, de ki tudja mi tortenik meg 5 eves tavlatban. Sokak szerint "kipukkad az ingatlan lufi", de ez meg nagyon nagyon messze van a legtobb elemzo szerint is, hiszen meg igy is messze az europai atlag arak alatt vannak a magyar ingatlanok, ami miatt ozonlenek a kulfoldi befektetok. Ez meg nyilvan ar felhajto hatassal bir. Konkretan a tervezo asztalrol vesznek meg komplett emeleteket kulfoldi befektetok. Szoval en - hangsulyozom, en - minel elobb vennek lakast, bar mar most is keso.

Tehat a kerdesem tovabbra is: tudsz-e annyit felretenni 30 eves korodig, hogy kompenzald a varhato dragulast es ne a kukaba dobott penz legyen az a plusz amit bele kell tenned majd a lakasod vetelaraba? Mert akkor csak feleslegesen vontal meg magadtol dolgokat eveken at a takarekoskodas miatt, vegeredmeny szempontjabol meg ugyanott vagy.

2017. okt. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!