Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha mondjuk 15 millió körüli...

Ha mondjuk 15 millió körüli lakást szeretnék venni Budapesten hitelre, ahhoz mennyi tőke kell?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vagyok otthon ebben a kérdésben, de 3 év alatt már negyedszerre kell albérletet váltani és igazság szerint rohadtul unom. A mostani albérlet árak pedig elképesztően magasak. 2-3 millió forintot talán össze tudnék szedni, annyival már neki lehet futni egy lakás vásárlásnak?

2017. máj. 18. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Minimum a vételár 80%-a szükséges önerőként, de a hitelképesség legalább ennyire fontos.
2017. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A hitelképességgel nincs gond, jó munkahelyen dolgozom, bejelentve, normális fizetéssel. De ha 80% kellene akkor hogy vannak 10-15-20 éves hitelek? Maga a lakás gondolom szolgálhat fedezetként.

Mondjuk én 10 évnél hosszabbat nem nagyon szeretnék.

2017. máj. 18. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most vett egy ismerős vidéken lakást 10 milláért. 4 milla önerője volt, simán megkapta a hitelt, kb 10 évre.
2017. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, fordítva írtam:)


Maximum a lakás forgalmi értékének 80%-a lehet a hitel!!!!

2017. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy milyen futamidőt választhatsz, a jövedelmedtől is függ. A "JTM" törvény szerint 400E nettó alatt maximum az összjövedelmed 50%-át lehet törlesztőrészletre fordítani, efölött 60%-ig, de azért a bankok ennél óvatosabbak.


Extra jó jövedelemre extra jó kamatokat kaphatsz, és az sem mindegy, milyen kamatperiódust szeretnél.

2017. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl 12M Ft hitelre 10 évig fix hitelre legjobb 3,99%-os hitelkamatot tudok mutatni, de 1 éves kamatperiódussal már 2,5% alatt is vannak ajánlatok.
2017. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 15 millió körüli lakást szeretnél, akkor egyrészt kell rendelkezned minimum 20 % önerővel, ami a Te esetedben 3 millió ft, valamint még legalább 6-800 ezer ft-al, mert a lakásvásárlás után ingatlanszerzési díjat kell fizetni (0,04%), ügyvéd, közjegyzői költség, költözés stb.


És igen, a hitelképesség megállapítása is fontos - hogy mekkora lehet a max törlesztőd.


Saját véleményem, hogy a törlesztőrészletet semmiképpen nem maximalizálnám a fizetésemhez képest, mert bármikor közbejöhet egy betegállomány, egy munkahely váltás, amikor esetleg a magas fizetés mégsem lesz olyan magas - így alacsonyabb törlesztővel biztonságosan fizethető ilyen esetben is...

2017. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem készülök hitelt felvenni, nincs is hitelem és mindenki maga tudja, hogy milyen kamatot tud vagy akar vállalni, de szerintem többet ér egy kicsivel magasabb kamat hosszú távon fix kamatperiódussal!

Biztonságosabb, tervezhetőbb és ez nagy érték egy adós státuszban.



Kérdező, milyen lakást tervezel venni és melyik környéken? Csak kíváncsiságból kérdezem.


Az önerődnek legalább 3 M ft-nak kell lennie, ezt már előttem is írták, de nem ártana ha több lenne. Könnyebben is kaphatsz hitelt és a 20% az nem 19,9%. Ha az ingatlan ára kicsit is több lesz, akkor a 20% is értelemszerűen nem 3 M ft lesz.



Hány éves vagy?

Esetleg a szüleid nem tudnak annyit segíteni, hogy legalább az önerő meglegyen?



Azt elhiszem, hogy unod az albérleteket, de egy lakásvásárlást, és főleg hitelfelvételt nagyon, de nagyon nem szabad elkapkodni.


Erről millió dolgot lehetne mondani, a neten is nagyon sok tanács van, persze megfelelő kritikával kell kezelni, főleg a nem független tanácsokat.



Nem tudom mennyire mélyedtél bele az ingatlanpiacba, de egyre több hozzáértő látja úgy, hogy valószínűleg ősztől megindul az árak lassú lefelé haladása.

A nyár amúgy is a legerősebb az ingatlanpiacon, ha nem muszáj ősznél előbb nem vennék. Alkupozícióid is jobbak lesznek.

2017. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Épp most töltöttem be a 28at. 9 hónapig dolgoztam behajtóként régebben (csak telefonon keresztül), nem vagyok rá büszke, de a lényeg hogy foglalkoztam hitelekkel.

Világ életemben hitel ellenes voltam, pláne azért mert 10-15 évre előre annyira nem lát az ember, azt se tudom mi lesz jövő héten.

Viszont most hogy havi 100.000 forint alatt kb nem lehet albérletet találni, és azoknál is még kell kötni kompromisszumot (vagy nem jó helyen van, vagy lepukkant, vagy drága), így komolyan elgondolkodtam a vásárláson, mert az legalább valamikor, ha nagyon sokára is, de az enyém lesz. Nem pedig egy vadidegen zsebét tömöm a minimálbér csaknem másfélszeresével. És nem azért mert nem tudom kifizetni, hanem mert egész egyszerűen nem reális a fizetésekhez mérten.

Mindenképpen másfél-két szobás lakást szeretnék, 2es metró 14. kerületi részén vagy a 4es metró 11. kerületi részén (legalábbis metró megállóhoz közel, ha mondjuk pár megállót menni kell, busszal vagy villamossal az még belefér). Nyilván ebben az árban gondolkodva inkább az előbbi jöhet szóba és még azt is ki kell fogni.

A másik ami miatt erre jutottam, hogy most vagyunk először ketten a párommal, eddig mindig többen laktunk, de már elég volt. Szeretnénk egy lakást amit magunknak alakítunk ki, ezt viszont albérletben nem lehet megtenni. Ha üres lakásba költözünk és bebútorozzuk, aztán eladják, vagy menni kell akkor utána a bútorokkal csak baj van, eladni nem éri meg, továbbvinni nem biztos hogy lehet. A bútorozott albérletekbe általában a levetett cuccokat hagyják, sok esetben még amit a nagymama vett át egyenesen Kádár elvtárstól. Vagy a másik lehetőség, ami szépen néz ki és igényes az már inkább a 120-150.000+ forintba kerül havonta + rezsi persze.

Sajnos a szüleim nem tudnak úgy megtámogatni, soha nem voltunk gazdagok, én most talán ki tudok törni ebből, mert kezdő programozóként is a pesti átlag felett keresek egy kicsivel. De ilyen albérlet árak mellett soha nem jutok el odáig hogy tőkét rakjak félre egy saját lakáshoz.

Anyukámat most fizették ki hajdani nagymamám lakásából, de az is csak 2 m forint, azért írtam hogy talán 2-3 millió tőkével tudnék indítani :/ .

Elkapkodni semmiképp nem akarom, most egyelőre van hova mennünk határozatlan szerződéssel, csak ez is olyan albérlet ami nincs túl jó helyen, és elég ótvar is, ráadásul árban sem olyan kedvező mint a jelenlegi.

2017. máj. 18. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!