Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 20 milliós hitelre a bank...

Ha 20 milliós hitelre a bank havi 10 ezer Ft kamatot kér akkor 20 milliós lakás albérletére miért akarnak havi 150 ezret elkérni?

Figyelt kérdés

Infláció: 2,1%

Lakáshitel kamata: 2,7%


A bank haszna 0,6% kamat, havi 10 ezer forint.



#ingyenhitel #uzsoraalbérlet
2017. szept. 4. 21:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért "akarnak" 150 ezerért kiadni egy lakást, van, aki annyiért is kiveszi.


Különben meg egy 20 millios lakás szerintem általában nem adható ki 150 ezerért.

2017. szept. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A dolog már ott bukik, hogy egy 20 milliós lakást nem lehet 150e-ért kiadni. Inkább egy 30 milliósat.


Továbbá az albérletnél MINDEN fenntartási költséget a tulajdonos fizet, nem a bérlő. Ez általában évi 1%-a az ingatlan értékének, ezzel illene számolni.


Továbbá az albérlet egy rugalmas dolog, bármikor költözhet az ember olcsóbba, szebbe, máshova. Ha veszel egy házat röghöz kötöd magad 30+ évre vagy évekig küzdhetsz míg eladod azt.


Szóval ez így nem értelmes összehasonlítás.

2017. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én pont ezt csinálom. kockázatvállaló vagyok. Felveszem a legjobb piaci hitelt. Kiadom a lakást piaci áron. Amennyiért még kiveszik és kaszálok a bérlőkön.

A kulcsszavak a piaci, a kockázat és a kaszálok. :)

Aki nem hitelképes, vagy nem vállal kockázatot, az bukni fog.

Az élet kegyetlen, én is szívtam amikor még devizahitel volt.

2017. szept. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!