Vannak itt közgazdászok? Kinek mi a véleménye ha bevezetnék az eurót, mi történne a forint hitelekkel?
Gondolok itt arra hogy ugye a forint euró közötti árfolyam 300 ft, mennyiben érinti pl a lakáshiteleket? Megtörténhet az ami a devizahitelesekkel?
Sajnos abszolút nincs jártasságom a pénzügyekhez és érdekel olyan véleménye, aki otthon van a témában.
"""""""Az euró meg sosem lesz 240, amíg Matolcsy van, """"""""""
A forint nem attól jó, hogy erős, hanem attól, hogy egyre többen kereskednek vele.
Ennyi okos ember miért nem 2002-2005ben ugatott, hogy baj lesz? Meg fogják szívni a forint hitelezést is a népek, mégpedig amiatt, amit írtam.
Nézzük meg azokat az országokat, ahol bevezetésre került az euró, mi történt ott! jaaa hogy fogalmatok sincs róla? Nem én fogom elmagyarázni ennek a buta bandának az biztos.
Egyszerű a képlet! Aki forint hitelt vesz fel, az forint eladást hajt végre. Ha erősödik a forint a törlesztés alatt, csökken a portéka ára, amit a hitelen vásárolt és/vagy/is növekszik a tartozás összege. Márpedig az euróbevezetés folyamatában 200-240ig erősödik majd a forint.
Minden bankost és közgazdászt nyilatkoztatni kéne ebben a kérdésben, hogyha beköszönt a csőd, meg lehessen nézni, melyik mit mondott akkor, amikor felépült a csődhelyzet. Milyen jó lenne most olvasgatni a sok dipis zseni nyilatkozatát, hogy a 2003-2008ig felépült devizahitelezéskor mi volt a véleményük akkoriban
.
Én Németországból írom le, hogy itt hogy volt a márkáról való átállás eurora, mert ez minden pénznemváltás esetébén így zajlik le.
Az adott dátumkor az összes fizetést, árakat, hiteleket, bankbetéteket, stb egyszerüen eloszották az átváltási árfolyammal (ami közel 2 volt, azaz gyakorlagilag minden értéknél a szám nagysága felelözödött), és attól kezdve márka nem létezett töbé sehol, csak az euro.
Sem az árak nem változtak a jövedelmekhez képest, sem a hiteltörlteszések nagysága, sem a kamatláb, csak egyszerüen más lett a pénz neve.
De ugyanez volt az összes többi országban is, ahol átálltak az eurora, a régi pénzt átváltották az újra és ettöl kezdve csak az volt érvényes és csak abban számoltak az átállás után.
Magától az átállástól nem ment tönkre egyetlen állam sem, az a nem megfelelö államvezetés miatt jött létre!
Amit a 43 %-os valaki ír, az egyyetlen egy részében sem helytálló, teljesen világosan kiderül az irományaiból, hogy semmiröl sincs fogalma, csak okoskodik.
Persze, nincsen. Az érveid meggyőztek.
EMBEREK!!! Magyar dipis zsenikre ne hallgassatok, mert csődbe fogtok jutni. Ezek, - neki fognak vezetni titeket egy falnak, aztán azt fogják mondani, hogy miért nem olvastad el az apró-betűt.
A mai forint hitelekkel IS, ki fogjátok nyírni magatokat és a gyermekeitek jövőjét is tönkre fogjátok tenni.
""""""""De ugyanez volt az összes többi országban is, ahol átálltak az eurora, a régi pénzt átváltották az újra és ettöl kezdve csak az volt érvényes és csak abban számoltak az átállás után.""""""""
Dehogy volt ugyan az. Szlovákiában 40 százalékot erősödött a korona és minden más csatlakozónál így volt. Ausztriánál fixálás volt a márkához és az euróhoz, 7.2 14.02 árfolyamon, emiatt a kamatok voltak 2-szeresek az utolsó fél évben.
Hiába élsz te Németországban, attól még hülye vagy mint a nagytöbsége a lakosságnak.
"""""""""""Ugyanis MINDENT átváltanak euróba, azaz mindent elosztanak 300-zal - ezt jelentené az euró bevezetése."""""""""
Csakhogy nem 300 lesz az árfolyam, hanem sokkal sokkal erősebb. KETTŐSZÁZ
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!