Banki átutalás?

Figyelt kérdés
Neten vennék valamit, amit előre utalással kell fizetnem. Viszont euróban kell fizetni, de nekem csak forint van bent. Ezt utaláskor át lehet váltatni vagy be kell tennem eurót is a számlára. Még eléggé kezdő vagyok ebben, nem nagyon értek hozzá.

2017. aug. 21. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

SEPA utalást indítasz, a bankod majd átváltja napi árfolyamon. Nálad forintban vonja le,a másik fél eurót kap.

Kell a másik fél iban száma, bic kódja, és a bankja neve.

2017. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
neten kell rendelni mint utánvétnél, csaj átutalással fizetek. így is meg kell majd tudnom ezeket az adatait, vagy ők leveszik a megadott összeget, és annyi?
2017. aug. 21. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekik kell megadni. Honnan és mit veszel? Nehogy átverjenek!!
2017. aug. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

Az a kártyás fizetés, ahol te adod meg az adatokat és leveszik a pénzt.

Viszont mindenképpen alaposan tájékozódj a webshop megbízhatóságát illetően mielőtt kártyaadatokat adsz meg vagy pént utalsz át. Sok az átverés.

A külföldre utalásnál ne lepődj meg, ha többezer forintot levon tőled a bank csak az utalásért. A pontos díjat meg tudod nézni a bankod hirdetményei között, kalkulálja azzal is, hogy még mindig megéri-e a megrendelés. Kártyás fizetésnél tökmindegy honnan rendeled, a kártyás fizetés ingyenes (én legalábbis jelenleg nem tudok olyan számlacsomagról, ahol ezért lehúznának).

2017. aug. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!