Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt hogyan tudnánk megoldani?...

Ezt hogyan tudnánk megoldani? Új autót vennénk, de a régin hitel van

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni egy számunkra új autót magánszemélytől, de hitelre. Ugyanakkor a mostani autót elszeretnénk adni, de azon is hitel van, és még 2-3 év van vissza belőle. A mostani autó nem ér annyit mint amennyi hitel rajt van és egészben sem tudnám lerakni érte a pénzt.

2017. aug. 25. 13:04
 1/4 xswerdy ***** válasza:
100%
Látod, hogy a mpostani autód sem ér annyit, amennyi a hitel rajta. És így akarsz megint hitelt felvenni? Minek? Így az életben nem fogsz kikeveredni az adósságból.
2017. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"A mostani autó nem ér annyit mint amennyi hitel rajt van és egészben sem tudnám lerakni érte a pénzt."


Akkor nem neked való az új autó, ha még a régit sem tudod kifizetni.

2017. aug. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A mostani autónkat 12 éve vettük 10 éves hitelre. Folyamatosan volt fizetve szépen az előírásoknak megfelelően. Aztán 3-4 év múlva már a dupláját kellett volna fizetni, amiről nem volt szó. Így kértünk 3 év hosszabbítást, és így 13 évig kell fizetni természetesen hovonta kevesebbet. Azonban egy hete voltam a banknál megkérdezni hogy pontosan mikor jár le a hitel és még mennyi van vissza belőle. Mikor megláttam hogy a 12 éve fizetett hitelből lement 200.000 Ft akkor egy kicsit ideges lettem és megkérdeztem hogy mit fizettünk 12 évig?! Értem én hogy nem annyit fogok nekik vissza adni mint amennyit ők adtak, de ez azért dúrva. A kocsi értéke maximum 500.000 Ft. Amit pedig venni szeretnénk annak az ára 900.000 Ft. 300.000 Ft saját részről a többi hitel, amit 3 évre vennénk fel. Az autó fiatalabb, és sokkal korszerűbb a mostaninál, azonban kettő hitel fizetése nem menne.
2017. aug. 26. 14:32
 4/4 anonim ***** válasza:
900.000-es autót hitelre még akkor sem érdemes venni, ha amúgy rendben vagy anyagilag. Mire kifizeted, vehetsz másikat.
2017. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!