Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Párommal kinéztünk egy házat....

Párommal kinéztünk egy házat. Potom pénzért tudnánk megvenni egy ismerőstől. Milyen hitelt tudnék rá felvenni?

Figyelt kérdés
A ház 2 millió forint lenne. Magasabb hitelt szeretnék felvenni, hogy bútort is tudjak vásárolni, valamint a meglévő kis személyi kölcsönömet is kiválthassam. Lakáshitel lenne a legkedvezőbb, de nem tudom, hogy azt csak a lakásra költhetjük, vagy meg tudom oldani belőle a többi pénzügyemet is?

2016. szept. 4. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

A Lakáshitel a ház értékének maximum 80%-áig támogat. (Az is kivételes, inkább 70%)


Az érték: egyrészt jön egy értékbecslő, és megállapítja, mennyit ér, másrészt viszont a ténylegesen fizetett vételár fölé sem mennek, ez egyértelmű.

2016. szept. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
szabadfelhasználású hitel lenne a megoldás, ha a tulaj bele menne abba, hogy a szerződésbe magasabb összeget írjatok, mint a tényleges vételár...Van benne rizikó
2016. szept. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

"A ház 2 millió forint lenne."


Nos, ez mindjárt úgy kezdődik, hogy lakáshitel felvételénél rendelkezni kell 20 % önerővel, azaz min. 400 ezer ft-al.

Aztán: az, hogy a bank mekkora hitelt ad, jövedelem és munkaviszony -függő , de erről ugye semmit nem tudunk, hogy mennyi a jövedelmetek, mióta van munkátok, határozott vagy határozatlan idejű, stb.

Aztán kölcsönre kölcsönt megint csak nem szívesen adnak a bankok... Az ingatlannál nagyobb értéket meg főleg nem.

Én úgy gondolom, hogy ha sikerülne is felvennetek egy nagyobb összeget, csak belekerülnétek egy adósságspirálba, amiből aztán nehéz kikeveredni...

2016. szept. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
59%
2 millás forgalmi értékű lakásra egyik bank sem fog hitelt adni.
2016. szept. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy a saját tulajdonű ingatlan is önerőnek számit. A szülői házban lakok még és édesapm halála után örököltem egy részét.
2016. szept. 4. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

És akkor azt most eladod a banknak, vagy mi?

A részedet hogyan teszed be önerőbe, ember?

2016. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 milliós ingatlant nem hiteleznek meg a bankok, nem fogadják el fedezetként, mert nem látják reális esélyét, hogy nem fizetés esetén értékesíteni tudják és így pénzükhöz jutnak. Ha az értékbecslő valami csoda folytán magasabb értékre értékelné, akkor kaphatnátok rá hitelt. Nah most az a kérdés, hogy mire kell a hitel. Ha vásárláshoz, akkor lakáshitelt kérhettek és maximum 1,6 milliót fognak adni ha a jovedelmetek lehetővé teszi). Ha nem a vásárlásához kéritek, akkor szabadfelhasználású jelzáloghitelt kérhettek, itt az értékbecslő általi értéket veszik majd alapul és a jovedelmetek. De mondom ennyire olcsó ingatlanra én nem látom esélyét, hogy hitelt kapjatok.

A törvény nem azt mondja ki, hogyha annak 20% önerő bármilyen módon, akkor jár a hitel. Hanem azt mondja, hogyha nincs 20% önerő, akkor egyáltalán szóba sem állnak veletek. De ha ő úgy látja jónak, akkor kérhet 30%-ot vagy akár 50-70%-ot is, sőt Azt is mondhatja, hogy ilyen ingatlant ő nem hitelez meg. Menjetek be több bankba és kérdezzetek utána. De ha a vásárláshoz kértek hitelt, akkor nem fognak többet adni, hogy neked legyen butorra való pénzed. Felajánlják majd a személyi kölcsön, ha át akarnak ejteni a palánkon, akkor a hitelkártya lehetőségét.

2016. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Eleve, amikor a legkisebb lakás ára 12-13 millió körül kezdődik, akkor senki sem fogja elhinni, hogy a ház tényleg csak kétmilliót ér, hiába írjátok ti ezt.


Ahogy beadjátok az adásvételi szerződést a NAV-nak, az szépen ki fog menni, felméri, és az általa helyesnek tartott összeg után szabja ki az illetéket...


Erre azért számítsatok, mert lehet itt susmusolni, de olyan nincs, hogy minden oldalról jól járj.

2016. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!