Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi hitelt tudnánk így...

Mennyi hitelt tudnánk így felvenni?

Figyelt kérdés

Eddig csak egy bankban jártunk érdeklődni, de kiváncsi lennék mások véleményére is. A párommal házat akarunk építtetni, az érték egyelőre a hitel összegétől függ.

Önerőnk úgy 6 millió körül lenne (ha 5-öt kellene beleadni, az még jobb lenne, berendezésre is maradnia kellene). Külföldön dolgozunk (a ház Magyarországon lenne), a jövedelmünk nettó 400 ezer + 200 ezer (most nem dolgozom, de részmunkaidőbe tervezek visszamenni, így ennyivel számolhatunk). A házat csak 3-6 hónap múlva akarjuk megterveztetni, így a jövedelemigazolások addigra adottak lesznek.

A ház vidéki településen épülne, az első bankban ehhez 30% önerőt kértek, mi sokalljuk ezt. Fedezet csak maga az épülő ház lenne, más ingatlant nem tudunk bevonni. Összértékben 20-25 millióból akartunk építkezni, vajon mennyi jöhet ebből össze? Kevés lesz ez az önerő ennyihez?



2015. nov. 19. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Több bankba menjetek be, és érdeklődjetek. Itt senki nem fog helyes választ adni, mert mi nekünk fogalmunk sincs, hogy adnak vagy sem. De azt tudom, hogy a 30% -os önerő az igaz. Vidéki házak esetében szinte minden bank 30%-os önerőt vár el.
2015. nov. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vidéki helyen még kevés is a 30% önerő, simán kérhetnek többet. A külföldi munka is necces, ezt nem minden bank szereti, van, ahol sokkal szigorúbban hiteleznek ilyen esetben. Azért egy 20 milliós hitel.brutális ám, annak a törlesztője se fél forint. Én a helyetekben ezt nagyon atgondolnam és gyűjtenék még. Arra is készülj, hogy telekkel együtt 25 alatt nem lesz új építésű házatok. Építésnél simán számolhatsz 180-200 Ft/nm+áfa áron, és ehhez jön még hozzá a telek, a közműrácsatlakozások. Tehát egy 100 nm-es ház közel 25 millió Ft plusz telek, közművek, és akkor még nem a legjobb minőséget valasztottátok.
2015. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Magas havi törlesztővel számolunk, így nem lenne olyan vészes a hitel. Most is kifizetünk kint havi 160ezret albérletre, ott is tudnánk törleszteni havi 100 felett. A gond az önerővel van...
2015. nov. 19. 11:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig még gyűjtenek kell. De ekkora fizetésből, megha el is megy 160 ezer albérletre, azért lehet félrerakni. A banknak az is egy mutató, hogy eddig mennyire tudtatok spórolni. És egy ilyen házhoz az önerő mértéke közelebb lesz a 10 millióhoz, mint az öthöz.
2015. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dolgozzatok még pár évet külföldön , és ne vegyetek fel hitelt! Sokkal jobban jártok hitel nélkül. Én a mai eszemmel ezt mondom mint külföldön dolgozó ex hiteles.
2015. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Külföldön a drága albérlet miatt nem tudunk annyit félretenni, amiből még a házra is futná. Meddig kéne gyűjtögetnünk még, 10 évig, hogy otthon egy házra elég legyen? Addig nem akarunk albérletben tengődni.
2015. nov. 20. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy gondoljátok, erre én csak azt mondom hülyeség 25 milliós ház , ha nincs meg rá a keret.

Nem tudom melyik országban dolgoztok, de én még azt is elképzelhetőnek tartom hogy emiatt a migráns helyzet miatt mi is vissza leszünk paterolva a saját országunkba. Ott volt ugye a gazdasági válság azt se látta senki előre. Ki tudja mi lesz még itt...és akkor borul minden!

De még egy ellenpéldát is mondok ismerettségi körömben van olyan pár akik évekig kint dolgoztak, hogy meglegyen otthon az álomház nekik is ilyesmi 25 milla körüli, persze ott is hitelt kellett felvenni. Aztán mikor rendeződtek a dolgok hazamentek csak ugye fentartani nem tudták a házat, gyerek is jött közben, most azt mondják ők többet magyarországra soha, kint maradnak ott élnek albérletben. Házat hirdetik , hitelvan rajta , árában eladni nem lehet , majd ha elmegy buknak egy csomót...de mint mondtam ti tudjátok. Ha már eldöntöttétek úgysem fogtok változtatni. Majd tapasztaljátok a saját bőrötökön ez már csak ilyen.

2015. nov. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mi az osztrák határ mellett éltünk, ott akarunk építkezni, és Ausztriában dolgozni (eddig is ott dolgoztunk), tehát kb ugyanabból a pénzből akarjuk kihozni a házat, mint most az albérletet, nem lesz semmi jövedelemcsökkenés, semmi. Sőt, mivel otthon az élelmiszer, szolgáltatások, szinte minden olcsóbb, ezért még jobban is jövünk ki a pénzünkből. Ha itt kijövünk x euróból, otthon is kifogunk ugyanannyiból.
2015. nov. 21. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!