Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vettem egy házat ki is fizette...

Vettem egy házat ki is fizettem a nevemen van stb. De az előző tulajnak vannak még itt dolgai ami nem kell neki de raktarozzuk el mert ő majd eladja!?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi a teendő? Nem raktárat vettem de neki meg nincs hova vinnie a cuccait. Mit lehet csinalni ilyen helyzetben? Adásvételiben csak az ingatlan van benne semmi nincs arról ami benne talalható.
2017. aug. 10. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
B*szd ki a pics*ba, az már a te házad, ha nem akarod nem tárolod, jogodban áll.
2017. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly? Tuti elküldeném a pitsába a volt tulajt, a szarjait meg hozzávágnám a tizedikről. Ne legyél már olyan, mint akit a nyúl is taszigál.
2017. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Közlöd a volt tulajjal, hogy adsz neki 24 órát, hogy elszállítsa a cuccait. Ha nem viszi el, kidobod őket. Te nem vagy raktár, és nem áll módodban tárolni semmit. Vagy elviszi a dolgait vagy kidobod őket.
2017. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
fognám és eltüzelném a cuccait, mégis mit csinálnék?
2017. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Van benne hűtőszekrény2db akkor fagyasztóláda babetta stb... ezeket is kidobjam vagy odaadhatom ismerősnek akinek szüksége van rá? Jogilag nem perelhet be ezert vagy valami?

2017. aug. 10. 18:49
 6/12 xswerdy ***** válasza:
48%

Azért hűtőszekrényt ne kezdj el tüzelni.


Feltehetőleg a szerződésben az volt, hogy kiürítve adja át az ingatlant. Max. megkérhet, hogy valameddig raktározzd a dolgait, de ezért illene valami fizetséget is felajánlania, illetve te is megmondhatod, hogy ezért kérsz pl. havi 10e Ft-ot. De ha te nem tudod/akarod, akkor adj neki valami ésszerű határidőt, azért a 24 óra kicsit kevés.


Azért ha valami értéket képviselő dolgokról van szó, akkor nem dobhatod ki, tedd fel a jófogásra, és az árral számoljatok el. Ha nagyjából annyit érnek, hogy ingyen elviszik, akkor vitesd el. Ha annyira lomok, hogy fizetni kell, hogy elvigyék, akkor azt be is hajthatod rajta.

2017. aug. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy 42 fokban bármit is tüzel..
2017. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Semmi ilyesmi nem volt hogy kiürítve stb. Meg ami a házban van semmiről nincs papír
2017. aug. 10. 20:08
 9/12 A kérdező kommentje:
Eladók képviselője kijelenti, hogy az 1. Pontban megjelölt ingatlan per-, teher-, és igénymentes, amiért szavatosságot vállal. Vevők az ingatlant megtekintett állapotban vásárolják meg.
2017. aug. 10. 20:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha az ingóságokról nincs szó a szerződésben, akkor nem kizárt, hogy azokat már sajátodnak tekintheted. Viszont ha 5 évig nem viszi dl, akkor biztosan a tiéd lesz... Szerintem kérdezz rá az ügyvédnél, az lenne a biztos.
2017. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!