Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez az e-mail egy átverés?...

Ez az e-mail egy átverés? Kapott más ilyet?

Figyelt kérdés

kifényképeztem ezt a levelet kaptam tegnap


[link]


sosem jött még hasonló és a küldési cím miatt is gyanúsnak érzem más is találkozott már ezzel?


2017. júl. 17. 10:45
 1/6 A kérdező kommentje:
ú emberek megint előbb kérdeztem mint gondolkodtam, most hogy felmentem a bank oldalára már írta is a figyelmeztetés hogy figyeljünk pont erre szóval kamu
2017. júl. 17. 10:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Tedd ki a facebookodra, hogy másokat is figyelmeztess!
2017. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jó ötlet. sosem dőltem be semmi baromságnak ennek meg kapásból majdnem, nem is értem
2017. júl. 17. 11:00
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

Ez áll az OTP honlapján:


[link]


Figyelmeztetés

Adathalász kísérlet

Az alábbi szöveget nem az OTP Bank küldte el ügyfeleinek. Saját adatainak védelme, biztonsága érdekében, kérjük NE kattintson az alábbi felhívásban szereplő linkre!


Figyelmeztetés

Az alábbi szöveget nem az OTP Bank küldte el ügyfeleinek. Saját adatainak védelme, biztonsága érdekében, kérjük NE kattintson az alábbi felhívásban szereplő linkre!

Tisztelt Ügyfelünk! Felhívjuk figyelmét, hogy az OTP Magyarország Zrt. Felügyeleti Bizottság kérésére, adatkezelési és adatvédelmi okokból szükséges mobileszközének regisztrációja a rendszerünkben, mivel a telefonszolgáltatók részéről úgynevezett biztonsági rés lehetőséget ad arra, hogy a rendszert támadók lemásolják a SIM kártyájukat és Ön helyett a támadó kapja meg az utaláshoz tartozó SMS kódot, ezzel az Ön tranzakciói illetéktelenek kezekbe juthatnak, ha nem teszi meg a szükséges lépéseket. FIGYELEM A LINKET CSAK TELEFONRÓL TUDJA MEGNYITNI! A Folytatáshoz Kattintson IDE Üdvözlettel: OTP Bank Magyarország

A csalók épp a biztonsági figyelmeztetéshez hasonlító szöveggel próbálják adatait megszerezni, ám a szöveg nem az OTP Bank által hivatalosan kiadott tájékoztatás. Legyen körültekintő, ne reagáljon az ehhez hasonló megkeresésekre!

Ha nem biztos abban, hogy ki küldte Önnek a szöveget, kérjen segítséget az OTP Bank ügyfélszolgálatán a (+36 1/20/30/70) 3 666 666 telefonszámon.

2017. július 17.



PS: kb hetente más bank felhasználóit próbálják átverni. SOHA, de SOHA nem klikkelünk olyan linkre, amit nem kértünk. Ez így a biztonság alapvető lépése.

2017. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Borzalmasan zagyva egy levél. Azért ennél még az OTP-nél is képesebbek értelmesen fogalmazni.
2017. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:

seolab.top, az kajak :D

Amúgy a Bécit mi a kankós román éssanyátokért pontoztátok le? Igaza van.

2017. júl. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!