Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Jó pár évvel ezelőtt vettem fel hitelt a családi házra ahol felnőttem, ugyanis egy rokonom eladta a fejünk felöl a lakást.. ebbe most nem akarok belemenni a lényeg, hogy felvettem.. később jött a bankoknál a "csőd" és svajci alapu volt.. már nem tudtam fizetni ugy felment az ár.. vegul vegrehajtohoz kerult a haz..kikoltoztem.. amikor a faktoringgal beszeltem mindig massal,es mindig mast mondtak! Adjam el akkor jobban jarok, ha ok adjak el is jol jarok,nullan leszek nem lesz tartozasom stb stb.. eladtak es tobbert mint amit kertek(8at kertek es 12-er kelt el..) igen am de amit meg kovetelnek rajtam 10millio.. mar jo ideje vonjak a fizetesem felet es tudom, hogy nem hatja meg oket de igazabol en soha nem bantottam senki,nem tettem semmi torvenybe utkozo dolgot es megis buntetnek ugy erzem.. nincs csaladom,normalis parkapcsolatot sem tudok igy letesiteni,gyerekeim sincseneks ot nem is lesznek..itt vagyok 34evesen es sehol! Es a faktoring megmondta oket ez nem erdekli ok nekik pont jo amit levonnak a fizetesembol! Most emiatt nyugodjak vegleg bele a sorsomba egy ilyen dolog miatt?legyszives normalis valaszokat irjatok..

#tartozás #fakzoring
2017. júl. 3. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy 5 évig segélyen élsz, alkalmi bejelentéssel, vagy feketén dolgozol, nem tartasz fenn bankszámlát, ügyelsz rá, hogy semmilyen ingatlan, komolyabb vagyontárgy ne legyen a neveden, túl sokat nem tehetsz.

Ha így átvészelsz 5 évet, elévülésre hivatkozva kérvényezheted a végrehajtás megszüntetését.(Amiből akár egy külön per lehet és nem lesz ingyen.)

[link]


Mivel nincs családod és viszonylag fiatal is vagy, külföldön is szerencsét próbálhatsz. A végrehajtó persze itt is megtalálhat, attól függően, hogy a végrehajtást kérő mennyire akar utánad menni és mennyit áldoz erre. (A végrehajtói díjakat ugyanis neki kell megelőlegeznie.)

2017. júl. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szoval ha van egy fix allasom az nem jo? Inkabb fekete vagy alkalmi legyen? Es mettol szamitva 5ev? Haz eladasa utan vagy amiota vonjak a fizetesem? Kulfoldon probaltam de nem sikerult az a baj..
2017. júl. 4. 06:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Amíg van mit végrehajtani (fizetés, bankbetét, ingatlan, vagyontárgy) végre is hajtanak az az egy biztos.

Ha nincs mit végrehajtani, onnantól indul az 5 év elévülés, amit viszont végrehajtási cselekmények megszakíthatnak.

Az a gond, hogy már az is végrehajtási cselekménynek számít, ha 5 évente egyszer megpróbálnak ingóságot foglalni, vagy lekérdezik írásban, van-e ingatlan a neveden. De lehet próbálkozni. Egy idő után általában a bank leírja a veszteséget, és már nem hajtja annyira a végrehajtót, tegyen valamit, nehogy elévüljön az ügy.

Vagy ha nem jut a bank rendszeresen pénzhez tőled, lehet, hajlandóak tárgyalni, és valami számodra is kedvezőbb egyezségbe belemenni.

Külföld miért nem sikerült? Többször kell próbálni.

2017. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!