Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kiadtam a bankkártyám adait....

Kiadtam a bankkártyám adait. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Már előre szolok hogy spóroljátok meg a "hülye voltál hogy kiadtad az adatokat" szöveget, sajnos a dolog nem ilyen egyszeru volt mint hangzik.


Azota az illeto, akinek megvan a bankkartyam adatai rajta hagyta egy webshopon a bankkártyámat és minden hónap 25-én levonnak, több ezer forintot. Levenni nem veszi le az illető, én mit tudok tenni?


2017. jún. 19. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Letiltatod a bankkártyádat és csináltatsz újat.
2017. jún. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja.Kapsz másikat. Pár ezer Ft.
2017. jún. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyira egyszerű... bemész a bankodhoz/telefonálsz, hogy visszaélnek a kártyáddal, és letiltatod. Adnak helyette másikat.

És de, muszáj leírnom, hogy hülye vagy, amiért kiadtad az adatokat, de még hülyébb, hogy hónapok óta nézed, ahogy veszik le róla a pénzt rendszeresen, és csak most jut eszedbe tenni valamit... :D

2017. jún. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Le kell tiltani, hívd a bankot.
2017. jún. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy tovább ne vonják csak letiltással oldható meg, azért mert te az ő webshop regisztrációjához nyilván nem férsz hozzá.


De milyen ember már az ilyen? Nem elég, hogy egyszer használja, hanem rendszeresen arról fizet és meg is mondja, hogy ezután is így lesz.


Miután letiltattad mondd meg neki, hogy fizesse ki a hónapok alatt elköltött pénzt.


Rokonod ez az ember vagy ki?

Elképesztő, hogy mire képes!

2017. jún. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítségét!


Nem a rokonom, cimborám volt az illető, csak kiderült hogy amikor pénzről van szó akkor rögvest hajlandó sutba dobni érte a becsületét, akár pár ezer forintért is:)

2017. jún. 20. 08:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Jól írtad, hogy cimborád volt. Vagyis azt hitted, hogy az.


Ennyire mélyre süllyedni.


De ne várj máskor hasonló helyzetben hónapokat te sem!

Nem szabad ilyet csinálni.

Ha nem is akartál konfrontálódni azonnal vele, akkor is le kellett volna tiltatnod. Még ha szó nélkül is, aztán meg van oldva. Azt már csak nem kérhette volna számon rajtad.

2017. jún. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyetértek. Köszönöm hogy senki nem zendített rá az ilyen esetekre specializálódott "nemszabadkiadni" mantrára.:)
2017. jún. 20. 12:17
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Hát akkor én mégis megteszem.

Egyrészt a bankkártya adatait nem kiadni!

Másrészt ha mégis megtörténik, akkor a bankban vagy a telefonos, vagy webes ügyfélszolgálatán azon nyomban letiltani!

Nem hónapok múlva a gyakorin kérdezni, hogy ilyenkor mi a teendő. Jééézusom. Emiatt a lassúság miatt haltak ki a dínók...

És az illető még a leszamarazásnak sem örül, kiköti előre...

2017. jún. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És most, jobb lett az emésztésed kedves 9-es?
2017. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!