Most akkor mi lesz? Bedőlt hitel.
Attól még készülj fel arra, hogy (a foglalás alól mentes tárgyak kivételével) visznek mindent, amiről nem tudjátok ott helyben számlával igazolni, hogy nem adósé.
Ez alapján:
86. § (1) Lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van.
(2) Nem lehet lefoglalni az adós birtokában, őrizetében levő ingóságot, ha a rajta levő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában.
Tehát nem kell, hogy a tiéd legyen... ha nem tudod igazolni, hogy nem a tiéd, akkor a tiéd, és kész :P
Hát nincs olyan, ami kizárná, hogy vigyék, bár nem szokták, mert etetni kell, meg nehéz eladni. Persze ha látják rajtad, hogy ez kellemetlenül érint, akkor juszt is vinni fogják. Ahogy ebben a cikkben írják:
"Ma nem jellemző, hogy a végrehajtók haszonállatokat foglalnak le, mert az értékesítéssel kapcsolatos eljárások nagyon megnehezítik egyrészt a végrehajtó másrészt a vevő helyzetét. Gondolok itt a különböző állatorvosi engedélyekre, származási bizonyítványra stb.
Meg kell jegyeznem, hogy végrehajtó válogatja, hogy milyen eszközzel tudja rákényszeríteni, az adóst a jogkövető magatartásra. A gyakorlatban előfordult, hogy 1 kerékpár – értéke: pár száz forint - lefoglalása jobban érintette az adóst, mint más vagyontárgyakra történő foganatosítás és a kerékpár miatt többszázezer forintot kifizetett. Ezért javaslom és jó is, ha a végrehajtást kérő vagy annak képviselője a végrehajtói eljárás foganatosításakor jelen van, mert esetleg jobban tudja az adós érzékeny pontját, mint a végrehajtó."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!