Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Internetes utalás fogadása...

Internetes utalás fogadása után kell adózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy külföldi barátom (lényegtelen hogy milyen ok miatt) küld nekem pénzt. Ehhez ugye kell az IBAN szám, stb. Az a kérdésem, hogy a pénz beérkezéséért, fogadásáért kell e adóznom egy bizonyos összeg után? Kb. 300.000 Ft-ról lenne szó. Ez az összeg nem egyben érkezik, hanem külön-külön.


Erste Lakossági folyószámlám van.


Köszönöm! :)


2017. júl. 2. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Pont nem lènyegtelen, hogy milyen jogcímen küldi
2017. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lényegében csak úgy. Nincs semmilyen háttere, vagy bármi ilyesmi mögötte. Mintha kölcsön adnál egy haverodnak 80.000 Ft-ot.
2017. júl. 2. 14:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Kölcsön vagy ajándék?
2017. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ajándèk. Küld nekem pènzt, elfogadom, ès lènyegèben ennyi.
2017. júl. 2. 14:41
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Az ajándék után kell, ha nem egyenes ági rokonok között történik az ajándékozás.
2017. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha ő szimplán küld nekem pènzt, akkor nekem az után adóznom kell. Nem èrtem mi köze van a adózásnak hogy valaki ad nekem pènzt mert akar, de... mindegy. Köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 2. 14:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem adóznod kell, hanem 18% ajándékozási illetéket fizetned, azért, mert ez a törvény.

Ez elméletben úgy működne, hogy be kellene jelentened a NAV-nál az ajándékozást és ők utána kiszabnák az illetéket.

Gyakorlatban a kutyát nem fogja érdekelni ez az utalás a bankodnál és szinte biztos, hogy a NAV sose fogja számon kérni, mi ez a tétel a számládon.

Ha valami valószínűtlen oknál fogva mégis ilyen történne, még mindig írhattok utólag egy kölcsönszerződést a külföldi barátoddal.

2017. júl. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem èrtem mi köze van a adózásnak hogy valaki ad nekem pènzt mert akar, de... mindegy. Köszönöm a válaszokat!"


Nekem van egy lakásom, neked van 10 milliód. Mi lenne, ha egyszerűen nem eladnám, hanem odaajándékoznám, te meg nekem a pénzt.


Esetleg a főnököd minden hónapban csak a minimálbért fizetné ki, de ajándékozna egy szép kövér összeget.


És a kőművest sem kellene számlával kifizetni, elég lenne ajándékozni 😀

2017. júl. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A komolyabb összegű, illetve hivatalos (pl. bérkifizetés) eseteknél megértem ezt a törvényt, de nem gondolom hogy bárkinek köze (se a törvénynek, semminek) lenne ahhoz, hogy egy barát mennyi pénzt ad a barátjának, saját döntése alapján. Ha tudnék vele személyesen találkozni, odaadná készpénzben, és ahhoz se lenne senkinek semmi köze. Megértem a véleményeteket egyébként, de van ebben az egész szabályban valami természetellenes számomra (persze csak azon keretek között, amit az előbb említettem).
2017. júl. 4. 07:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mit gondolsz, ez a törvény, és nincs hatalmadban változtatni rajta.

Nyilván azért hozták a törvényt, és azért ezzel a 150 000 Ft-os összeghatárral, hogy ne próbáljanak adásvételi szerződéseket, megbízási szerződéseket, munkaviszonyt ajándékozásnak álcázni.

Ha ez illetékmentes lenne, ismerve a magyar hozzáállást, sokan megjátszanák, és az állam komoly bevételektől esne el. (Amiket hogyan használ fel, az megint nem ide tartozik.)

Tehát ez a törvény, és ha megpróbálod megkerülni, azt a saját felelősségedre teszed, és 100%-ra sosem lehetsz biztos, hogy nem kérnek egy nap számon.

2017. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!