Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sima kártyás vásárlás vagy...

Sima kártyás vásárlás vagy PayPal-os fizetés a biztonságosabb?

Figyelt kérdés
eBay-ről szeretnék rendelni és ez a két opció van. A PayPal-ban nem annyira bízom, nem tudom miért. Nekem a családi és ismerősi körömben csak nagyon kevesen ritkán használják. Viszont kártyával sokszor rendelnek szüleim külföldről és semmi sem volt, egyszerűen nem jegyeztették meg a kártyaszámot az oldalon. De még ebben sem bízom annyira. Biztos nem tudnak hozzáférni a számlámhoz és lehúzni? Melyikkel biztonságosabb fizetni? Rendelnék eBay-ről, ASOS-ról, Aliexpressről és Amazonról is. Szerintetek?

2017. jún. 18. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyire nem bízol egyikben sem, akkor ne rendelj külföldről.
2017. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Melyik biztonságosabb ha a jelszavad egy embernek mondod el vagy ha négy embernek? Ha négy heleyen adod meg akkor nyilván nagyobb az esély hogy valamelyik visszaél vele.


Amúgy meg teljesen mindegy meg Aliexpressen és Amazonon nem lehet Paypalt használni.


Ebay-en meg csak azt lehet, nem? Ebayen, ASOS-on (főleg hogy ezt az oldalt nem is ismerem) Paypalon keresztül fizetnék a bankkártyával, másik kettőn meg közvetlenül.

2017. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

1 azért nem bízom még bennük mert nincs személyes tapasztalatom, csak hallottakból tudom megítélni a dolgokat.

2 nekem két fizetési módot is feldobot az ebay

2017. jún. 18. 17:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért, mit hallottál?
2017. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hideget-meleget egyaránt, és ezért nem tudom, hoogy melyik fizetési módszert válasszam
2017. jún. 18. 17:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Én személy szerint csak a PayPal-ban bízom. Egyrészt azért mert ha ő rajtuk keresztül fizetek akkor a bankkártya adataim úgysem derülnek ki egyik oldalon sem ahonnan vásárolok és egyedül a PayPal tudja, ami elég megbízható cég, mert pl az én ismerősi körömben szinte mindenki használja és egyik sem csalódott benne. Másrészt PayPal-nál nem szükséges kártyát hozzáadni, azon belül mármint Paypal-on belül van egy számla amire utalhatsz lóvét, és úgy fizetsz így akkor a kártya adataid aztán meg végképp nem fogja megtudni senki.
2017. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ment a zöld kéz :)
2017. jún. 18. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:

OTP webkártyája is egy jó találmány.

Külön van a bankszámlától, külön egyenlege van, bármikor (éjjel-nappal) tudok rá átutalni (az okostelefonos app-ukkal kb 4 klikk), és így ha meg is tudják a számot, akkor is max a rajta tartott 5-10k-t tudják elvenni. :)


Ennél kb csak az átutalásos paypal a biztonságosabb, de oda ha utalod a pénzt, akkor az több nap is lehet míg megjön.

2017. jún. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!