Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol vennétek fel most lakáshit...

Hol vennétek fel most lakáshitelt?

Figyelt kérdés

12 millióm van, 6 milliót kell felvennem.

Inkább fizetek havonta kevesebb törlesztőt, és spórolok arra, hogy előtörlesztéssel rendezzem majd idővel.

Tudtok bankot javasolni, hogy Ti kit választanátok?



2017. jún. 27. 12:45
1 2
 1/11 cukicsillag2017 válasza:
Mi a nagy OTP-hez mentünk, mert ott raktuk a lakástakarékot és a kártyánk ott volt és tulajdonképp mindenünk. A kamattámogatott hitelt választottuk. Mi nem is akartunk mást, mert a lakástakarék így biztos betörleszthető a hitelbe, mikor összegyűlt. De ha nem lett volna már alapon ott a megtakarításunk, akkor Fundamenta jött volna szóba, vagy az Erste.
2017. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amit az első hozzászóló írt a lakástakarékkal a legjobb ajánlat szerintem is, viszont én nem mennék fundamentához/erséhez, az OTP-t tartom a legjobbnak.
2017. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha megírod az alábbiakat, meg tudom mondani, melyik nank melyik hitele a legjobb választás számodra.

Mennyi a nettód?

Mennyi havi részletet tudsz vállalni?

Mennyit szeretnél havonta megtakarítani az előtörlesztésre?

2017. jún. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3 fundamentát fizettem, abból kettő nemrég kifutott. Egy van, amit még csak 3 éve fizetek.

2x is volt, hogy Fundamentással egyeztettünk személyesen (akkor még nem volt konkrét lakás, amit megvennék, most van) akik ígérték, hogy küldenek ajánlatot, és egyik sem küldte el, soha. Érthetetlen.

Egyébként az Erstenél van számlám. A hitelkalkulátor szerint a K&H és a Sberbank a legkedvezőbb.

190.000-et kapok kézhez, 30.000-nél többet nem szeretnék rászánni a havi törlesztőre.

Hogy mennyit tudok majd félretenni, azt nem tudom, még sosem éltem egyedül :)

2017. jún. 28. 10:46
 5/11 anonim ***** válasza:

A KH jó választásnak tűnik. Javaslom az Otthonteremtési kamattámogatott hitel, ahol a hitel kamata az első 5 évre fix, Neked várhatóan 3,81% lenne a kamat. 25 éves futamidővel kell a hitelt megválasztani, akkor a havi részlet 31.000Ft. Választhatsz ennél olcsóbb hitelt is, de azok évente, vagy még sűrűbben átárazódó hitelek, tehát kockázatosak. Mivel már fizetsz egy fundát, ami 4 éves lesz egy év múlva, azzal a hitelt érdemes lesz előtörleszteni, így lecsökkenne a tőketartozás 4,7M Ft-ra. Ekkor újra indíts egy 4 éves 20.000Ft-os lakástakarékot, amivel az 5. év végén (a fix időszak lejáratakor) szintén előtörlesztheted a hiteledet újabb 1,3M Ft-tal. A hitelfelvétel után, ha bírod anyagilag, legalább még egy lakástakarékot érdemes lenne indítani, amivel 5 év múlva előtörlesztenél.

Egy megfelelő hitelközvetítő választással az 5. évtől korlátlanul díjmentes az elő és végtörlesztés a KH-ban, ezt jól ki tudod használni a lakástakarékokkal történő betörlesztésekkor, de ha egyéb módon szeretnél megtakarítani, akkor is hasznos lehet.

A fenti módszerrel a 6M Ft hitel kifizethető 8-9 év alatt.

2017. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bozsikrisz válasza:

Sosem értettem, hogy a hitelközvetítő mire jó.

Tud annyi kedvezményt biztosítani összességében, hogy még így is megérje rajta keresztül megkötni egy szerződést?

2017. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

11.50-es, azért nem érted, mert nem vagy a témában naprakész. A hitelközvetítő a jutalékot a banktól kapja, tehát az ügyfélnek díjmentes a szolgáltatása, viszont egy kiemelt közvetítőn keresztül a legtöbb bankban kaphatsz olyan kedvezményeket, amit nélküle nem érsz el. Pl én több bankban is tudok plusz 30.000Ft-os ajándék bónuszt adni, díjmentes előtörlesztéseket, első évben díjmentes lakásbiztit, stb.

Szerinted ez hátrány?

2017. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van díjmentes eltörlesztés feltétel nélkül, korlátlanul? Ezeket honnan lehet tudni? A kalkulátorokban nem láttam ilyet.
2017. júl. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
01.59-es, az ilyesmit nem a kalkulátoroknál kell keresni, hanem a Hirdetményekben jól eldugva, de egyszerűbb, ha keresel egy nagyobb hitelközvetítő irodát és ott rákérdezel. Több bankban is van mód díjmentes előtörlesztésre kiemelt közvetítő cégeken keresztül. Korlátlan csak két bankban és csak az 5. évtől.
2017. júl. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Kik azok a kiemelt közvetítők?
2017. júl. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!