Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti vennétek fel lakáshitelt?

Ti vennétek fel lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lakást venni, hitelből. Pontosabban én inkább a hitel felé hajlok, a férjem nem igazán.

Én havi 250.000 bruttót keresek, a férjem egyéni vállalkozó és évi 7-7,5M-t keres bruttóban (havi nettó 500-600.000). Költsége nincs, mert szolgáltatást nyújt, bár ez irreleváns, mert KATA-s adózó.

Tudom, hogy vállalkozókkal kevésbé nyitottak a bankok, így nem tudom mire számítsunk.

Budapesten akarunk lakást venni 1-2 éven belül 4-5-6M forint önerővel, olyan 16-18M forint értékig.

Annyit tudok, hogy a bankok általában a vételár 70%-át finanszírozzák maximálisan.

Tartozásunk nincs, ezen felül van egy 4 éves fundamentánk amit 2 éve fizetünk (havi 20.000ft).

A dilemmánk egyébként főleg amiatt van, hogy szeretnénk babát, de azt csak saját lakásban. Jelenleg albérletben élünk és még szerencsénkre a nagy albérlet-bumm előtt vettük ki, így havi 70.000-be kerül csak 48 négyzetméter. Viszont gyerekkel kicsi lenne (a férjem itthon dolgozik) már, költözni meg nem akarunk már, csak sajátba, mert ennyiért nem találnánk, csak kisebb lakást. A férjem nem nagyon akar hitelt felvenni, inkább takarékoskodna még 3-4 évig és készpénzre venne lakást, én viszont szeretnék már nagyon babát (26 éves vagyok) és inkább felvennék 1 év múlva hitelt.

Ti mit tennétek a helyünkben?



2017. máj. 16. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
mennyire biztos a munkahelyetek? ha megszűnik mennyire gyorsan tudsz/tudtok újat találni? férjed mit dolgozik? érthető az ő oldala is ami alapesetben jobb, csak egy "nehezítő" tényező jön a képbe a baba. szerintem ha biztos az anyagi hátteretek akkor vegyetek fel.
2017. máj. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Akkor elég 1 év múlva ezen agyalni, addig még kidobhat az albérlő a hitelkamatok is feljebb vagy lejjebb mehetnek és elérkezhet egy világválság is vagy akár a 3. világháború.
2017. máj. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
*főbérlő
2017. máj. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem állapodjatok meg félúton. Mondjuk 2 évig spóroltok, utána talán kevesebb hitellel, biztosabb lábakon tudtok sajátba menni. Nagyon fiatal vagy még, 2 év múlva is még az leszel, a babát emiatt nem sürgetném.
2017. máj. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37%

Ha havi 70-et havonta kidobtok albérletre,az miatt nem éri meg huzni az időt. Szoval hiába kell többet visszafizetni a hitel miatt, hitel nelkul tobb megy ki az ablakon

Pl ha felvesztek 10 milliot es pl 15 milliot kell a banknak visszafizetni, az a kulonbozet kb 6 évnyi albérletre kidobott pénz.


Illetve jobb számolgatni hogy éri meg.

3-4 év albi az kb 2-3 millio minusz

Es ha a banki hitel kamata 5 millio, akkor is csak 2-3 millio a minusz mert nem albira dobjátok ki.


Szoval magas albi koltseg miatt nem éri meg huzni a hitelt

2017. máj. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!