Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti vennétek fel most lakáshitelt?

Ti vennétek fel most lakáshitelt?

Figyelt kérdés
Igaz hogy kedvezőek a kamatok, de a lakásárak viszont nagyon el vannak szállva.Csak nekem gyanús hogy most megint mindenkinek olyan könnyen adnak hitelt..?? Nem lesz megint az hogy hirtelen felemelik a kamatot és elszállnak a törlesztők?Nem valamilyen generált dolog ez is?Lakásvásárláson gondolkozom, de tartok a dologtól megmondom őszintén..

2017. jún. 23. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Van végig fix kamatú hitel is. Máris nincs kamatkockázatod.


A másik módszer hogy úgy választod meg a havi törlesztő nagyságát hogy maradjon elég felesleged.


30 ezres törlesztő mellé nyiss egy 20 ezres lakástakarékot is és még rakj félre havi 10 ezret valamibe. 60 ezres törlesztő mellé nyiss két 20 ezres lakástakarékot és még rakj félre havi 20 ezret valami kötetlen dologba.


A lakástakarékokkal 4 évente előtörlesztheted a hiteled.

2017. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Soha a büdös életben nem vennék fel lakáshitelt.
2017. jún. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell ahhoz közgazdásznak lenni, hogy feltűnjön, hogy ha a béka segge alatt vannak a hitelkamatok, akkor ehhez képest a jövőben csak nagyobb lehet.

Éppen ezért, ahogy az első is írta, csak minél hosszabb időszakra rögzített kamatú hitelt szabad felvenni, s nem bedőlni a rövid kamatperiódusú hitelek pár ponttal alacsonyabb kamatának.


Fix 10, 15 éves hiteleket is nagyon kedvezően adnak most, párhuzamos ltp-vel pedig szinte nullázhatóak a költségek. Ha a munkáltatód lakáscélú cafeteria elemet is nyújt, már triplán jól jársz.

2017. jún. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hitel összege 12 millió lenne,így fix 5 éves kamatperiódusra 80 ezer körül lesz a törlesztő és mellé kötök egy 20 ezres lakástakarékot.Azért nem merem hosszabb kamatperiódusra mert akkor már nagyon magas a törlesztőm.Ha 5 évente betörlesztem a lakástakarékot akkor azzal maradhat változatlan a törlesztőm kb?Mert nyilván a hitelügyintéző azt mondja igen, de hát neki érdeke hogy eladja a hitelt.Annyira csak nem száll el a kamat...vagy igen?Az a baj hogy a másik lehetőségem a lakásbérlés. Még ez tűnik a kevésbé rosszabbnak..
2017. jún. 24. 10:53
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azért nem merem hosszabb kamatperiódusra mert akkor már nagyon magas a törlesztőm"


:D 5 év múlva kérlek, dupla ennyi is lehet a törlesztőd, ha nem fixálod. Fogod bírni?


Eleve ha 80 ezres törlesztő mellett csak 20-at tudsz félrerakni ltp-be, esélyes, hogy egy csöppet túlvállalod magad.

Biztos hogy megengedhetsz magadnak ekkora hitelt?


Mekkora bevételre mekkora házat szemeltél ki?


(Egyébként igen, vettem fel mostanában hitelt. 10 évre 4-et, 40-es törlesztővel, mellette 40 ltp-vel. Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag ~5 év alatt kifut a hitelem és az ltp hozama fedezi a hitelkamatot is = ingyenhitel).

2017. jún. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de privátban "nem rendelek".

Az ügyintéző olyat állított, amit nem tud garantálni. Közgazdászként se látom, hogy mi lesz 5 év múlva, de ha a legrosszabb szcenárió jön be, nem lesz elég a 20 ltp-s előtörlesztés, hogy ugyanannyi legyen a törlesztőd.


Én se vagyok segélyszervezet, nem tartok pénzügyi tanácsadást ingyen, de annyit mondhatok:

adjátok egy kicsit lejjebb az igényeiteket ekkora önrésszel ill. csak akkora törlesztőt vállaljatok be, aminek a dupláját is röhögve kifizetitek.


Plusz ajánlok egy jó cikket:

[link]

2017. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmi garancia nincs rá, hogy 5 év múla nem száll el a kamat.

Ha leírod konkrétan, hogy milyen ajánlatot kaptál 5 éves kamatperiódussal és melyik bankban és megírod a jövedelmi adataidat is, meg tudom mondani, van-e, lenne-e jobb megoldás.

Egyedül, vagy adóstárssal vásárolnál? Mennyi az önerőd?

2017. jún. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!