Elromolhat egy bankkártya?

Figyelt kérdés

Hosszabb sztori, megpróbálom röviden.


- Egy hónappal ezelőtt fizettem volna a kártyámmal, de azt írta ki, hogy hibás PIN. Nem tudtam, hogy 3x lehet csak próbálkozni, így ezután egy ATM-hez mentem, ami a hibás PIN-ek miatt benyelte a kártyámat.


- Elmentem érte a bankba, igényeltem új PIN-t.


- Mikor megkaptam, a paypass funkció nem működött a kártyán.


- Visszamentem a bankba, ott felhívták nekem az ügyfélszolgálatot, hogy megerősítsék, amit mondtam, hogy nincs rajta blokkolás. (Ők is furcsának tartották, hogy tudok vele fizetni, pénzt felvenni, csak a paypass funkció nem működik.)


- Most várok az új kártyámra, amihez ott bent adtam meg PIN-t. A mostani kártyámat meghagyták nekem, hogy addig használjam.


- Ma próbáltam vásárolni a kártyámmal, és megint kiírta, hogy hibás PIN. Kétszer írtam be, másodszorra arról a kis celofán cetliről, amit megkaptam a borítékban, tehát muszáj, hogy helyes legyen.


Ilyenkor mi van? Létezhet, hogy hibás a kártya?


(Egyébként nem hiszem, hogy rosszul írtam be a PIN-t egyszer is. Nem ismertek, de a én vagyok az a bolond, aki mindent tud fejből. A számlaszámom, a személyiszámom, a bérletszámom, a TAJ-számom, a bankkártyám és a webkártyám számát. 4 számot nem felejtek el.)



2017. jún. 10. 20:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"A bankban a paypass funkciót nem tudják megnézni. Ezt ott a pasas is elmondta.

"


Csak ismételni tudom önmagam, a banktól kaptad a kártyát, ha ők nem tudják neked leellenőrizni, válts bankot!

2017. jún. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon egyszerű a megoldás. Át kell szokni cash-re.

Én a bankszámlát csak arra használom, hogy legyen, ahova jön a fizu, meg tudjak netről rendelgetni mindenféle kacatokat.


Úgy kell, hogy amint megjön a fizu, egy keveset bent hagysz(én 10 000-et szoktam mindig bent tartani netes rendelésekre, hogy jó sokáig elég legyen), a többit meg minden hónapban vedd ki!


Ráadásul ez az egész ingyenes, mert havonta 2x150k-t felvehetsz illeték nélkül. Hacsak nem keresel többet, mint 300 000, egy forintodba sem kerül a művelet.


Ja, és a készpénz nem romlik el soha. ;)

2017. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Ráadásul ez az egész ingyenes, mert havonta 2x150k-t felvehetsz illeték nélkül."


ez nem igaz, havi kétszer, max 150 ezer felvétele van ingyen

2017. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"ez nem igaz, havi kétszer, max 150 ezer felvétele van ingyen"


A torveny 150k-t ir elo max 2 feltevelben OSSZESEN, viszont sok bank tobbet is ingyenesse tehet, van, ahol az osszes az.

2017. jún. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14,

Pézfelvét lehet, hogy ingyen van, de a tranzakciós illetéket nem fogja átvállalni

2017. jún. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

# 15


A tranzakciós adó a bankot terheli, így ha nem építi be a pénzfelvétel díjába, akkor nem számolhatja fel külön.

2017. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Elég sok lekötésem meg értékpapírom van, nem tudok ennyi pénzen itthon ülni.


Azóta vettem fel pénzt, bankban, nem atm-ből, és akkor jó volt a PIN... már nem értem, mi van.


Nem váltok bankot.

2017. jún. 16. 09:19
 18/19 anonim ***** válasza:

"Nem váltok bankot."


Akkor fizess csak tovabb nekik, hogy szivassanak es ne akarjak megoldani a problemadat.

2017. jún. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem fizetek ezért nekik külön.
2017. jún. 18. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!