Elromolhat egy bankkártya?

Figyelt kérdés

Hosszabb sztori, megpróbálom röviden.


- Egy hónappal ezelőtt fizettem volna a kártyámmal, de azt írta ki, hogy hibás PIN. Nem tudtam, hogy 3x lehet csak próbálkozni, így ezután egy ATM-hez mentem, ami a hibás PIN-ek miatt benyelte a kártyámat.


- Elmentem érte a bankba, igényeltem új PIN-t.


- Mikor megkaptam, a paypass funkció nem működött a kártyán.


- Visszamentem a bankba, ott felhívták nekem az ügyfélszolgálatot, hogy megerősítsék, amit mondtam, hogy nincs rajta blokkolás. (Ők is furcsának tartották, hogy tudok vele fizetni, pénzt felvenni, csak a paypass funkció nem működik.)


- Most várok az új kártyámra, amihez ott bent adtam meg PIN-t. A mostani kártyámat meghagyták nekem, hogy addig használjam.


- Ma próbáltam vásárolni a kártyámmal, és megint kiírta, hogy hibás PIN. Kétszer írtam be, másodszorra arról a kis celofán cetliről, amit megkaptam a borítékban, tehát muszáj, hogy helyes legyen.


Ilyenkor mi van? Létezhet, hogy hibás a kártya?


(Egyébként nem hiszem, hogy rosszul írtam be a PIN-t egyszer is. Nem ismertek, de a én vagyok az a bolond, aki mindent tud fejből. A számlaszámom, a személyiszámom, a bérletszámom, a TAJ-számom, a bankkártyám és a webkártyám számát. 4 számot nem felejtek el.)



2017. jún. 10. 20:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mágneses tértől nekem már romlott el bankkártyám. De mázlim volt mert 1 hét múlva éppen lejárt és küldték az újat.
2017. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2017. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
OTP-s vagyok.
2017. jún. 10. 20:54
 4/19 anonim ***** válasza:
Kártya elromolhat, de a PIN kód nem.
2017. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De a kártya úgy, hogy a PIN kódot nem fogadja el? Mert mondom, a papírról írtam be. Az a PIN kód, amit előző nap használtam sikeresen.
2017. jún. 10. 21:18
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nyilvánvaló, hogy a kártyával vannak gondok.
2017. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A régi kártyával és az új kártyához megadott PIN-nel próbálkozol?
2017. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem. A régi kártyával, és az ahhoz tartozó PIN-nel. PIN kódot csak az automatáknál lehet megváltoztatni. Új PIN az új kártyához van.


Csak most azt nem tudom, ha X napon belül megérkezik az új kártya, megéri-e bemennem panaszkodni. Félek, hogy ha nem a kártya hibája, hanem isten tudja mi, akkor az újjal is ez lesz.


Idén ez lesz a második új bankkártyám, mert januárban már benyelt egyet egy ATM. (Akkor indult újra a rendszer, mikor bedugtam a kártyát. Már hülyének néznek a bankban.)

2017. jún. 10. 23:32
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

"Visszamentem a bankba, ott felhívták nekem az ügyfélszolgálatot, hogy megerősítsék, amit mondtam, hogy nincs rajta blokkolás. "


Ne légy egy életképtelen nyomi, kérd, hogy ott előtted teszteljék, ha a bank, aki kibocsátotta neked a kártyát, nem tudja ezt megoldani, válts bankot.

2017. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A bankban a paypass funkciót nem tudják megnézni. Ezt ott a pasas is elmondta.


Blokkoltatni, blokkolást feloldani nem lehet a bankban, azt csak telefonon lehet. Múltkor az egyik kolléganőmnek is benyelte a kártyáját, és ott voltam vele, mikor mondta neki a bankban az ügyintéző, hogy nem tudják elintézni a feloldást, hívja fel a számot, különben ha legközelebb használja, elveszik megint.


(Ezért hívta fel az ember is ott előttem ugyanazt az ügyfélszolgálatot, amit én is próbáltam, csak soha nem jutottam el emberig, mindig gép volt.)

2017. jún. 11. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!