Ez mit jelent, hogy a VIABUY Prepaid Mastercard főkártya kibocsátási díja EUR 89.70? Ez kinek kell? Ez egy vagyon, nem?
Ez egyben a kártyadíj is három évre, a kártya érvényességi idejére.
A kártyát elsősorban olyan németeknek találták ki, akiknek adósságaik vannak és végrehajtás folyik/folyt ellenük. Nekik sok bank számlát se hajlandó nyitni, Mastercard/Visa kártyára pedig végképp esélyük sincs.
Nekik jó ez a kártyaszámla, mivel nem tudnak rá inkasszót tenni. (A számla nem saját néven fut, hanem a kártyakibocsátó cég nevén, és az utalás során megadandó egyedi azonosítóval rendelik a pénzt az egyes kártyákhoz.)Valamint van így egy kártyájuk is, amivel interneten vásárolhatnak.
Számukra a 90 euró is egész más értéket képvisel, mint például egy magyarnak.
Akinek adóssága van miért akar vásárolni :)
Na de azért ez durva, ezt nem gondoltam volna, hogy egy kártya 20ezer egy évre. Nem a banknak kéne fizetni annak, aki betszi a pénzét? Mostmár ott tartunk, hogy a nyúl kergeti a vadászt?
"Akinek adóssága van miért akar vásárolni :)"
Igazad van, ha elszakad a cipője, ne vegyen azt se, nehogy már eljusson a munkába és esélye legyen törleszteni. :)
"Na de azért ez durva, ezt nem gondoltam volna, hogy egy kártya 20ezer egy évre. Nem a banknak kéne fizetni annak, aki betszi a pénzét? Mostmár ott tartunk, hogy a nyúl kergeti a vadászt?"
A prepaid kártyák mögött álló pénzügyi szolgáltatók nem hagyományos értelemben vett bankok, a kártyára töltött pénz nincs is lekötve, szabadon felhasználható.
A kártya nem olcsó, ez tény. Nem is kényszerít rá senki, hogy megvedd. Aki lát benne valamilyen előnyt a maga számára, az meg fogja venni.
Azért emeltem ki a németeket, mert ott egy kicsit mások a bankolási szokások. Magyarországon pl. ha KHR listán vagy (kitörlesztett adósság után is 5 évig még passzív státuszban szerepelsz!), az nem akadályoz meg abban, hogy folyószámlát nyiss és legyen pl egy Mastercard Debit-ed.
Németországban egy negatív SCHUFA bejegyzéssel már a bankszámla nyitással is adódhatnak gondjaid. Valamint ott a dombornyomott betéti kártyák se elterjedtek, annyira nem, hogy a mai napig akadhat olyan hely Németországban, Ausztriában, ahol nem tudsz vele fizetni. Ők pénzfelvételre, kártyás fizetésre leginkább a Girocard-ot használják internetes fizetésnél pedig Paypal-t, Lastschrift-et. (beszedési megbízás)
A Visa és Mastercard kártyák főképp hitelkártyaként léteznek náluk, ezt mindenféle adósság nélkül se kaphat bárki, de van aki nem is akar.
Na most ha egy ilyen illető külföldre utazna, külföldi webshopban vásárolna, annak jó lehet a prepaid megoldás.
jó, de én nem Németországról beszélek
egy kártya költsége nem 20ezer nagyságrendjében van, jól tudjuk
"jó, de én nem Németországról beszélek"
Hogy te miről beszélsz, az egy dolog. A kibocsátó cég számára viszont ők az első számú célcsoport.
"egy kártya költsége nem 20ezer nagyságrendjében van, jól tudjuk"
Az éves díja kb. 30 euró, ami "csak" kb 9000. Magyar viszonylatban persze ez is drága, de mint említettem, nem a magyar piacra tervezték elsősorban.
"kicsit abszurd, hogy ennyit fizetsz azért, hogy fizethess, ez már beteges, valószínűleg státuszszimbólum, hogy dombornyomott a kártyája valakinek, eszem megáll"
Valószínű ilyen is van a felhasználók közt, akinek státusszimbólumként kell, de szerintem ez elenyésző kisebbség.
De te miért háborogsz ennyire ezen? Ha neked nem éri meg, nem rendeled meg, más meg hadd csináljon a pénzével, amit akar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!