Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házasság előtt, de együttélés...

KCsilla84 kérdése:

Házasság előtt, de együttélés során szerzett negativ vagyon válás után megosztható?

Figyelt kérdés
2007.májusában már fél éve éltem élettársammal,aki kérésére uj autót vásároltunk hitelre.2007 októberben feleségül is vettem,bevittem a házasságba a vele szerzett ugymond negativ vagyont.Az adós csak én magam vagyok,mert akkoriban az ő bére nem birta volna el a hitelt.Elváltunk,ingóságainkat megosztottuk,különvagyonát kifizettem,de a vagyoni kérdés nyitott maradt a jegyzőkönyvben.Sosem fizette a hitelt,amit a válás után a gyerektartások magas összege miatt én sem tudtam,igy a bank felmondta a szerződést,és nagyon sok pénzt követel tölem.Indithatok e negativ vagyon megosztása pert ellene?
2017. ápr. 12. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

"2007.májusában... uj autót vásároltunk hitelre"

"2007 októberben feleségül is vettem"

"Sosem fizette a hitelt"


De, igen, fizette! Ugyanis októbertől ti vagyonközösségben éltetek, mint házasok! Házasságban ilyenkor nincs te meg én. Az autó nem a különvagyonod, hiszen gyakorlatilag a teljes futamidő alatt közös pénzből törlesztettétek.

2017. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2012ben elváltunk.azota egyedül fizettem.3évig,ameddig tudtam.sosem fizette helyesbitek rendesen,mert külföldön dolgoztam,küldtem haza a pénzt a csekkek meg állandoan el voltak uszva.a kérdés az közps volt e a hitel belevitele a kapcsolat után abármibe házasságba,mert akkor jogos a felvetés,hogy válás után is köteles volna e fizetni legalább a felét?mint irtam,csak ingóság megosztás volt.vagyoni nem.
2017. ápr. 13. 05:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Elnézést a telefon felülirta a szavakat.nem különvagyonrol beszélek,mint ahogy a kérdésben is irtam.különvagyonát kifizettem.de ez nem külön vagyon volt,hanem közös.tehát elvileg válás után is kellene fizetnie a felét.szintén irtam,a jegyzökönyv vagyoni része nyitott maradt.igy indithatok e negativ vagyon megosztását?mert mint ahogy ön is irta együtt vittük be a házasságba.
2017. ápr. 13. 05:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!