Hogyan változik a kamat?

Figyelt kérdés

Fel szeretnék venni hitelt, de a bank 20 évesen még nem ad személyi kölcsönt.

3 havi fizetésnek megfelelően tudja a bank hitelezni a bankkàrtyàm, szóval kb -390.000 forintot tudok felvenni.

Az lenne a kérdésem, hogy a kamat az hogyan történik? (Be fogok menni bankba is beszélni részletesen, de fél szeretnék készülni. )

Szóval ha felveszek ennyi pénzt, akkor elvileg ha az adott hónapban visszafizetném, akkor nem lenne kamatom ahogy tudakozodtam.

De ez lehetetlen.

Hitelkartyara magas 38% körüli kamatot ír.

Ezt hogy számolja?

Ha pl a 390.000 + (kb) 140.000 kamatot ha az első hónapban nem tudom visszafizetni, hanem pl csal egy 100ast tudok levonatni, akkor a következő hónapban a maradék összeghez megint számol ennyi kamatot?

Vagy ezt csak évenként teszi meg?

Bocsánat hogy tudatlankodok, de hitelt még nem vettem fel, most pedig ezzel szépen megtudnám alapozni a következő 15 évem. :)

Igyekeznék minnél hamarabb törleszteni, havonta akár egy százezret is, mert a kézbe kapott pénzéből elélek és tankolok, feleslegesen nem koltekezek.:)

Tudom kicsit hosszú és zavaros, de köszönöm a segitseget


2017. máj. 9. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen hitelről van szó? Hitelkártya vagy folyószámlahitel?
2017. máj. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Folyöszamlahitel
2017. máj. 10. 06:20
 3/3 xswerdy ***** válasza:
folyószámlahitelnél egy keretet kapsz, ameddig minuszba mehetsz. Ez csak az adott napokra kamatozik arányosan, viszont nincs olyan, hogy hó végéig ne lenne kamat (az a hitelkártyánál van). És lehet, hogy vannak egyéb díjak (hitelkeret beállítás, rendelkezésre tartás...) a kamaton felül.
2017. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!