Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan kell kiszámolni a...

Hogyan kell kiszámolni a kamat nagyságát?

Figyelt kérdés

Erste Joker kártyám van és két hónapja megcsúsztam, elfelejtettem befizetni a maradék 10ezer forint törlesztést a felhasznált hitelkeretből és írtam a banknak, hogy árulják már, hogy mekkora lesz a kamat a feledékenységem miatt? Kaptam választ, de sajnos nem értem, nincs számszerűsítve és a kivonatban sincs feltüntetve.

Ezt a választ kaptam:


A 2017.02.10-ei záráskor a teljes tartozás 10.944 Ft volt. A fizetési határidőig (2017.02.27.) nem történt befizetés a számlára. Mivel nem került kiegyenlítésre a teljes tartozás, így a lenti rendelkezés értelmében a 2017.01.10-2017.02.10. között végrehajtott tranzakcióra került kamat felszámításra a tranzakció végrehajtásától a teljes visszafizetésig.


A hitelkártya kamatszámításával kapcsolatban a Hitelkártya Általános Szerződési Feltételek IV. pontja az alábbiak szerint rendelkezik:


„3.1. A Bank napi kamatozás szerint számol kamatot és havonta egyszer, az Elszámolási időszak zárónapján terheli a Hitelszámlán a mindenkor hatályos Hirdetmény szerint meghatározott mérték és mód szerint a Számlatulajdonos tartozása után az alábbi esetekben:


a) Havi hitelkamat vásárlásra


(…)


a2) Ha a Számlatulajdonos a Fizetési határidőig nem fizeti meg a Felhasznált hitelkeret teljes összegét, a Bank az Elszámolási időszakban végrehajtott vásárlásokra hitelkamatot számít fel a vásárlás könyvelési időpontjától az Elszámolási időszak végéig a Vásárlás összegére. A vásárlásra felszámított hitelkamatot a Bank az Elszámolási időszakot követő Elszámolási időszak zárónapján közli és számolja el.


(…)


c) Havi hitelkamat az Elszámolási időszakban felhasznált, de a Fizetési határidőben meg nem fizetett Felhasznált hitelkeret összegére Ha a Számlatulajdonos a Fizetési határidőben nem fizeti meg a Felhasznált hitelkeret teljes összegét, úgy a Bank a Felhasznált hitelkeret meg nem fizetett részére a következő Elszámolási időszak első napjától a meg nem fizetett összeg teljes megfizetésének időpontjáig havi hitelkamatot számol fel.



A Bank és a Számlatulajdonos közötti hitelkártya szerződésben éves kamat kerül feltüntetésre.”


A havi hitelkamat 2,75%.


Nekem az is elég, ha valaki megmondja, hogy ezentúl hogy számoljak?


2017. ápr. 7. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:
10944 * 1,0275
2017. ápr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez még ment, de ez a mondta zavar össze:

a 2017.01.10-2017.02.10. között végrehajtott tranzakcióra került kamat felszámításra a tranzakció végrehajtásától a teljes visszafizetésig.


Tehát ha én költök 100ezret, ebből 90et fizetek vissza, marad 10, akkor a 100nek a 2,75%a lesz a kamat mégis?

2017. ápr. 7. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a hitelkártya ilyen.

És nem a fizetési határidő lejáratának napjától. Tehát igaz, hogy 02. 27-ig kamatmentes volt a hitel, viszont ha nem fizetted vissza eddig (ez volt a türelmi időszak vége = fizetési határidő), akkor pl. a 01. 22-én könyvelt vásárlásra 01. 22-től addig amíg vissza nem fizeted.

2017. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. ápr. 7. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!