Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy van ez? Mit tehetek?...

Hogy van ez? Mit tehetek? Honnan számít a mikortól számít a 60 nap? Honnan tudják hogy átvettem ha nem írtam alá semmit?

Figyelt kérdés

kaptam egy levelet a takaréktól ahol régen kértem hogy szüntessék a számlaszámot már kb 7-8 éve na most kaptam egy levelet hogy számlaegyenleg értesítő tőke 63 000

kamat meg ilyenek 0 aztán a végén hogy hátralék a 63 000

se pecsét nincsen rajta aláírnom sem kellett oda van írva hogy pecsét és aláírás nélkül is érvényes és hogy 60 nap van rá hogy ha nem értek egyet ezekkel akkor felvegyem a kapcsolatot velük na itt az a baj hogy a keltezés rajta 2017.01.01 és én csak pénteken kaptam meg akkor most hogy van ez? aláírnom nem kellett akkor már lejárt a 60 nap csak be volt rakva a postaládába



2017. márc. 11. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a levél, mivel nem bizonyítható, hogy átvetted, tehát felszólítottak, nem lehet alapja, hogy jogi úton követeljék amivel tartozol.

Ha ilyen céljaik lesznek (egy idő után lesznek, vagy akinek eladják a tartozásod annak lesz), akkor tértivevényes levelet is küldenek majd.


A január 1. nyilván azért került rá, mert a december havi számlakivonat kiállításának dátuma sablonosan január 1.

De mivel az átvétel számítana, itt pedig azt bizonyítani nem tudják, ez nem is számít.



A takszöv fiókjában annak idején aláírtad, hogy a számládat felmondod? És kaptál valami dokumentumot róla, hogy nullás az egyenlege?

Mert ha igen, akkor jó helyzetben vagy. De már az is jó, ha csak a szerződés felmondásáról van meg a példányod.



Az elmúlt öt évben semmilyen levelet nem küldtek arra a címedre amit te annak idején a takarékban bejelentették vagy az állandó lakcímedre?

Mert ha nem, akkor elévülésre hivatkozhatsz (ritka amikor az ügyfél jogosan hivatkozik rá, ez most úgy tűnik).



Nem mintha számítana, de melyik takarékról van szó?

2017. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ma már nem kell ajánlott levél a követelésről. Gondolom már tudsz róla hogy tartozol és valószínűleg annak idején nem szüntetted meg számlád, ezért van a tartozás. Ezt ki kell fizetned vagy letiltják. Ennyi...
2017. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Régi kérdés,de mi lett végül?Anno írásban kérted a számla felmondását?
2022. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!